Bajnokságok 2017/18 > U19 > Őszi mérkőzések

Bolha FTSE Tárnok - Ráckeve VAFC 1-1 (0-0)

Játékvezető: Winkler László
Aszisztens: Berkes István

Gól: Ruzsinszki Dávid 85'  ill. Dulcz Gusztáv Alex 50'

Lapok: Takács Patrik 58' , Kürti István 64' , Ruzsinszki Dávid 87'  ill. Dulcz Gusztáv Alex 20' , Feith Tamás Bence 60' , Medgyesi Gergő 72' , Áj Dávid 81'

A forduló további eredményei: Halásztelek FC - Felsőpakony KSE 4-0, Tököl VSE - Alsónémedi SE 1-0, Dunavarsányi TE - Törökbálint LASE 2-4, Bugyi SE - Üllő SE 6-2

Bolha FTSE Tárnok:
Kürti István 8 - Csató Ferenc 6, Eskulics Dávid 6, Győri-Sipos Ádám 6 (Bara Norbert 64' 6), Demján Dániel 6 - Mészáros Tamás 7, Hrabina Ádám 7, Csoma Bálint 6, Kocsis Martin 6 - Takács Patrik 6, Ruzsinszki Dávid 7
Edző: Stencinger Norbert

Ráckeve VAFC: Szakál László - Medgyesi Gergő, Feith Tamás, Áj Dávid, Drozd Tamás, Erdős Dávid, Szabó Milán, Szanyó Levente, Dulcz Gusztáv (Szántai Mátyás 65'), Borbély Barnabás, Drozd Antal

Kispad: Molnár Erik, Sáfár Tamás, Varga Tamás
Edző: Szanyó Tibor

Rangadó volt ez a mérkőzés, hiszen két dobogós csapat csapott össze a bajnoki pontokért. Az első félidei határozottabb, dinamikusabb játékával a vendég csapat került némi fölénybe, de ez gólokban nem mutatkozott meg. A több helyzet a vendégek előtt adódott, de egyikből sem sikerült betalálni, igaz mi sem tudtunk élni a lehetőségekkel.

A második játékrészben már - talán a szünetben történt fejmosás hatására - mi is kemményebben játszottunk. Megjegyzem a vendégeket ebben a tekintetben nem tudtuk azért befogni, mert nekik a gyorsaságuk és az erőszakosságuk volt a fő erényük, amivel lerombolták a nagyobb technikai tudásunkat. Egyszerűen nem hagyták érvényesülni Mészáros Tomiékat. Még a nálunk köztudottan gyorsnak számító Takács Patrikot is meg tudták fogni a vendégek védői. Ráadásul a második félidő elején sikerült vezetést szerezniük. Szerencsére játékosaink ekkor sem adták fel és a ráckevei játékosok fegyelmezetlensége is nekünk kedvezett. Akeménységet gyakran összekeverték a durvasággal. Nagyon sok alattomos tüskét is kiosztottak, ráadásul állandó jelleggel reklamálták a spori ítéleteit és a 60. percben Feith begyűjtötte a második sárgáját és ki kellett állnia. A megfogyatkozott ellenfél ellen újult erővel küzdöttünk tovább és lassan sikerült felőrölni a venkégeket, akiket az előzőekben Kürti Pisti nagyszerű védései is megzavarhattak. Lényeg, hogy a hajrá nekünk jött ki jobban. Látszott, hogy a vendégek szeretnék kihúzni a 0-1-et. Egyre többet húzták az időt. Ahogy mondani szokták, a szabálytalanságoknál a "bolhábol is igyekeztek elefántot csinálni". Végül az akarás meghozta a gyümölcsét és 5 perccel a vége előtt Ruzsinszki Dávid szép góllal egyenlített.

A gól azt jelentette, hogy sikerült megőrizni veretlenségünket. A vesztett pontok alapján azonos ponttal állunk hárman veretlenül a tabella elején (első 3 helyén) Pereggel és Ráckevével.

Stencinger Norbert: -
Igazi rangadó volt, amelyen az utolsó percekben sikerült pontot menteni, a második félidő második felében mutatott akarással. Mielőbbi jobbulást kívánok az ellenfél  súlyos sérülést szenvedett játékosának, Dulcz Gusztáv Alexnek!