ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2015/2016 > Mérkőzések

Játékvezető: Balogh I. Zoltán
Péter Szilamér, Kozma Zoltán
Czeilinger Péter 67'
Lapok: Duhaj Zoltán 58' ill. Csibrik György 64'

Felsőpakony KSE - Pereg SE 1-3, Ráckeve VAFC - Taksony SE II. 5-1, Fémalk DDTE - Sóskút SKE 3-1, FC Dabas II. - Százhalombattai LK 3-3, Hernád SE - UFC Gyömrő 1-3, Dömsödi SE - Gyál BKSE 1-0, Alsónémedi SE - Dunaharaszti MTK II. 4-2

Bugyi ASE: Miskolczi Ádám - Novák László, Tamási Zoltán, Szamosi Tamás, Csányi Csaba - Pesti Roland (Kincs Balázs 78'), Kocsis Attila (Kohut Károly 78'), Duhaj Zoltán - Rottenbiller István (Kohut Dávid 46'), Bobák Norbert (Magyar József 69'), Marticsek Ádám
Kispad: Krizsán Ferenc, Gyurászik Gábor
Edző: Szőke Attila

Tárnok BKSK: Pintér László 7 - Süle Soma 6, Nagy Dániel 7, Veszeli Tibor 7, Csillik Gábor 6 - Csibrik György 5, Ilyés Attila 6, Kürti Viktor 5 (Nahaj Gergely 81' 0) - Czeilinger Péter 7, Tóth Tamás 5 (Craciun Ion 68' 0), Gyulay Gábor 7
Kispad: Kaszás Attila, Németh Kristóf, Gonda Roland

Rosszul kezdtük a mérkőzést. A játékot mi indítottuk, de azonnal el is adtuk a labdát. Ebből indítottak támadást a hazaiak és a támadás végén Bobák Norbert közelről, de szerencsére éles szögből lőtt. A labda laposan a hosszú kapufa mellett suhant el. Ez mintha percekre meg is bénította volna játékosainkat. Az első 5-6 percben sokat kapkodtunk, az ellenfél viszont folyamatosan támadott, szerencsére átütő erő nélkül. Lassan sikerült némileg magunkhoz térni és kijönni a kezdeti szorításból. Ez nem azt jelentette, hogy jól játszottunk, mert ez közel sem mondható, de Bugyi sem remekelt. Ebből viszont azt kell, hogy mondjam, egy szinte élvezhetetlen játék alakult ki. A csapatok egymás hibáiból éltek. Azért akadt pár gólszerzési lehetőség is, de ezzel egyik csapat sem élt. A félidő vége felé azért már akadt némi - a futballhoz hasonlító - játék és ebben inkább mi jeleskedtünk.
A második játékrészben egyre inkább a mi csapatunk kezdett dominálni. Sokkal többet birtokoltuk a labdát, mint ellenfelünk és egy-két támadást is sikerült tudatosan felépítenünk. Fölényünket viszont csak a 66. percben sikerült gólra váltani. A végig jól játszó Ilyés Attila vitte fel a félpályától a labdát és kitűnően indította a bal szélen felfutó Gyulayt. Gáborról egyébként ugyan az elmondható, mint Ilyésről. Ő is sokat tett hozzá a mai győzelmünkhöz. Visszatérve a támadáshoz. Gábor egészen az alapvonalig vitte a labdát, miközben túljutott védőjén, beadott a nagy lendülettel kapu elé érkező Czeilinger Péter elé. Peti egyböl lőtt, pontosabban a kapu torkából bekotorta a labdát. 0-1. Akkor még nem tudtuk, hogy ez a gól egyben a mérkőzés végeredményét is jelenti. Annál is inkább, mert úgy nézett ki, hogy most már több gólt is szerezhetünk. Ennek legjobb példája Nahaj Geri helyzete volt. A félpályáról indulva óriási lendülettel tört a hazaiak kapujára, több védő mellett is elhúzva a labdát. A tizenhatoson belülre érve már csak a kapussal állt, illetve futott szembe, de Miskolczi mellett nem sikerült ellőni a labdát és a kapus szögletre hárított. Pedig gólt érdemlő egyéni akció volt! Ennek viszont következményei lettek, mégpedig az, hogy ahelyett, hogy egy nyugodt befejezés várt volna ránk, tömény izgalom volt az utolsó 6-7 perc. Az addig középső védőt játszó Tamásit felküldte edzője a leshatárig és minden mindegy alapon a volt újpesti védő feladata lett volna, hogy az előre vágott labdákat megszerezve, vezérletével sikerüljön a hazaiaknak legalább az egyenlítés. Ez a 91. percben majdnem sikerült is. Bugyi folyamatosan támadott és Tamásitól Magyar József elé került a labda, aki 8 méterről erős lövést eresztett el a jobb alsó sarok felé, de Pintér Laci óriásit vetődve megfogta a labdát. Ez bizony 2 pontot érő fantasztikus bravúr volt. A 94. percben megszólalt a játékvezető hármas sípszava, ami győzelmünket jelentette.
Győzelmünk mindenképpen megérdemelt volt. Az első félidő gyengébb játéka után a második játékrészre talán kicsit el is fáradó hazaiak fölé tudtunk kerülni és egy kicsit jobb helyzetkihasználással már korábban is biztosíthattuk volna győzelmünket. Végül az átlagnál alacsonyabb színvonal helyett kárpótolt bennünket a hajrá sok izgalma és persze főleg a megszerzett győzelem.

Kaszás Attila: -
Nem játszottunk jól, éppen ezért nagy fegyvertény az, hogy nyertünk. A célunk a 3 pont megszerzése volt, ez szerencsére sikerült is, ehhez gratulálok a csapatnak!