ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2015/2016 > Mérkőzések

Játékvezető: Hajdu Gusztáv
Hajzlinszki Zsolt Dániel, Weil Levente
Cziráky Tamás (11-esből) 70'
Lapok: Beszedics Tibor 58', Cziráki Tamás 80', Turcsán Tamás 85' ill. Czeilinger Péter 69', Gyulay Gábor 81', Németh Kristóf 90'

Felsőpakony KSE - Taksony SE II. 2-1, Ráckeve VAFC - Dunaharaszti MTK II. 4-0, Fémalk-DDTE - Százhalombattai LK 3-3, FC Dabas II. - UFC Gyömrő 6-3, Hernád SE - Gyál BKSE 0-2, Alsónémedi SE - Bugyi ASE 6-0, Sóskút SKE - Pereg SE 1-1

Dömsödi SE: Balázs István - Turcsán Tamás, Czigler Gyula, Faragó Gábor, Kardos Ferenc - Kelemen Adrián (Palotai György 56'), Erdős Bálint (Bognár Balázs 63'), Németh Tamás (Kelemen Csaba 90') - Garai Gábor (Sass László Bence 90'), Berta Csaba (Beszedics Tibor 56'), Cziráky Tamás
Kispad: Szilágyi Gergő
Edző: Kun Gergő

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Süle Soma Kristóf 5, Veszeli Tibor 6, Nagy Dániel 6, Németh Kristóf 4 - Csibrik György 5, Takács György 4 (Nahaj Gergely 72' 0, Gonda Roland 83' 0), Ilyés Attila 4 (Páncél Péter 46' 6) - Czeilinger Péter 5, Tóth Tamás 5, Gyulay Gábor 5
Kispad: Kaszás Attila, Sárai Ferenc

Legalább 1 pontért jöttünk Dömsödre, de sajnos ez az elképzelésünk nem jött be, pedig csak egy bírónyira, bocsánat, karnyújtásnyira voltunk tőle. A játék első félidejében egyáltalán nem játszottunk jól. Sok átadási és helyezkedési hibát vétettünk. Valami mentális probléma is látszott a csapaton. Nem volt tűz és talán nem álltunk túl jól az önbizalom kérdésében sem. Persze az is lehet, hogy csak annyi volt, hogy a hazaiak nagyon (a szó jó értelmében) agresszíven vetették bele magukat a küzdelembe. Határozottan, lendületesen futballoztak. Dömsöd jobboldala néhányszor túljárt védőink "eszén". Szerencsére a kapunk előtt elég határozatlanok, sőt mondhatom, hogy néha ügyetlenek voltak. Pintér Lacinak igazából egyszer kellett bravúrosan közbeavatkoznia és ezt meg is tette. Gyengébb játékunk ellenére is tartani tudtuk ellenfelünket és 0-0-al zárult az első 45 perc.
A második félidőre egy helyen változott a csapat. A sérüléssel bajlódó Ilyés Attila helyett a frissen leigazolt és nálunk pár éve már szerepelt, Páncél Péter lépett pályára. Peti kb. másfél éve nem lépett pályára, ezért azonnal igazolható volt.
Neki is köszönhetően, a második félidőre erősen feljavult csapatunk. Dömsöd lassan fáradni látszott, a mieink viszont egyre nagyobb lendülettel vetették bele magukat a játékba. Páncél, amellett, hogy óriási munkát végzett középpályán, kétszer még gólhelyzetbe is tudott kerülni. Első helyzeténél egy jobboldali elfutás után már csak a kapussal állt szembe, de rövid-alsósarkos lövését a kapus fantasztikus bravúrral védte. Utólag könnyű okosnak lenni, talán a hosszút kellett volna célozni. Volt még egy 10-12 méterről leadott fejese, ami ha egy picivel nagyobb ívű, akkor a kapus felett éppen behullik a bal felső pipába. Aztán a játékvezető főszereplővé vált azzal, ahogyan megsegítette a hazaiakat. Egy jobboldali dömsödi támadásnál a szélen elfutó játékos magasan adott középre. A labda átszállt védők és támadók fölött és a túlsó alapvonalnál elhagyta a játékteret. Közben a kapunk előtt egy hazai játékos futott keresztbe a 11-es pont magasságában. Czeilinger Peti rohant mellette. Futás közben a támadó elbotlott a saját lábában és elesett, Peti pedig átesett rajta. Maximum kifele járt volna szabadrúgás, ezzel szemben Hajdu játékvezető tizit ítélt. Nagy volt a felháborodás a vendég kispadon, de a sípmester hajthatatlan volt. A labda mögé Cziráky Tamás állt. Büntetőjét Pintér először kiütötte, de a labda pont Cziráki elé pattant vissza és másodszorra, az ötösről, már nem hibázott. 1-0. Mindez a 70. percben történt. A hátralévő 20 percben csapatunk óriási vehemenciával támadott. Az egyenlítés reményétől még egyszer megfosztott bennünket a bírói kar. Gyulay kapott indítást. Mivel pontosan egyvonalban voltam az esettel, eskü alatt vallom, hogy Gábor a legjobb ütemben kapta a labdát és nem volt les. A szintén vonalban álló asszisztens mégis máshogy látta és felemelte a zászlót, lest jelezvén. A játékvezető természetesen nem az én, hanem partjelzője ítéletét vette figyelembe.
Sajnos ez a mérkőzés is bizonyítja, hogy a meccset nem igazságra, hanem gólra játszák! A döntetlen mindenképpen kijárt volna csapatunknak.

Kaszás Attila: - Döntetlent játszottunk, mégis kikaptunk! Kár, hogy a mérkőzés sorsát a spori nem hagyta, hogy a két csapat döntse el!