Tárnok BKSK - Ecser SE 3-1 (1-1)
Tárnok, 2018-11-17 - szombat 13:00

Játékvezető: Filácz Richárd
Aszisztens: Fazekas Attila, Lamos Bence

Gól: Péter Krisztián 35', Csibrik György 50' 85' (mindkettőt 11-esből) ill. Aszódi Márton 44'

Lapok: Nagy Attila 67' , Hrabina Ádám 87' ill. Ambrus Bálint 84' , Sztancsik Máté 85'

A forduló további eredményei: Dömsödi SE - Pátyi SE 3-1, Délegyháza KSE - Ráckeve VAFC 0-5, Kiskunlacháza SE - Táborfalva KSE 1-3, Ócsa VSE - Gyáli BKSE 7-3, Inárcs VSE - Sóskút SKE 4-2, Újlengyel DSE - Szigethalom SC 2-3, Diósdi TC - Perbál SC 3-0

Tárnok BKSK: Pintér László 6 - Czeilinger Zsolt 6, Veszeli Tibor 8, Hrabina Ádám 7, Nagy István 6 - Nagy Attila 6, Bakó Gábor 6 (Takács Patrik 61' 6), Csibrik György 8, Mészáros Tamás 6 (Sárosi Róbert 80' 0) - Ilyés Attila 6 (Demján Dénes 64' 6), Péter Krisztián 7 (Tóth Tamás 85' 0)
Kispad: Szabó Zoltán, Ruzsinszki Dávid
Edző: Kaszás Attila helyett Stencinger Norbert

Ecser SE: Dócz Dániel - Szatmári Sándor, Váradi Patrik, Szabó Szabolcs, Ambrus Bálint, Kovács Erik (Sztancsik Máté 46'), Budavári Bence (Lovas Richárd 40'), Gubcsó Dávid, Gazdag Dániel, Tóth Máté (Görög Zsolt 80'), Aszódi Márton

Az elmúlt két forduló két hazai veresége után azt gondolom, hogy bármi megtörténhetett ezen a mérkőzésen. Ráadásul elől és hátul is gyengültünk. A múlt héten kiállított védőnk, Nagy Dani két mérkőzést kapott, vagyis sem most, sem az utolsó fordulóban, Sóskuton, nem léphet pályára. Elől pedig gólvágónknak, Vida Petinek kellett kihagyni ezt a mai mérkőzést. Ő Sóskúton már pályára léphet.

A mérkőzés elég eseménytelenül indult. Látszott, hogy mindkét csapat tart a másiktól, viszont az is látszott, hogy mindkét együttes a 3 pont megszerzésére játszik. Lüktető mezőnyjáték folyt, különösebb helyzetek nélkül. A 35. perc viszont egy szép baloldali támadásunk és egy kiváló beadás után nekünk hozott gólt. Ekkor át is vettük a játék irányítását, de egy távoli szabadrúgás és az azt követő kapáslövés után a 44. percben mégis egyenlítettek a vendégek.

A második játékrész igazi nagy csatát hozott. Továbbra is elszántan, nagy akarással játszott mindkét csapat. Ebből viszont egy nagyon izgalmas és jó mérkőzés alakult ki. A félidő elején 11-es góllal sikerült vezetést szereznünk. Ecser természetesen nem adta fel. Ekkor már mindkét csapat előtt adódtak helyzetek. A 75-80. perc környékén kemény perceket éltünk át, amikor ellenfelünk rövid időre a kapunkhoz szögezett bennünket. Gyors egymásutánban 3-4 nagyon veszélyes szögletet is elvégeztek. Szerencsére mindíg akadt valaki csapatunkból, aki önfeláldozóan belevetődött a közeli lövésekbe és blokkolta. A 85. perc aztán meghozta a "fellélegzést". Ismét a 16-oson belül szabálytalankodott egy védő, amit a játékvezető ismét 11-essel "jutalmazott". A büntetőt az előzőhöz hasonlóan, Csibrik Gyuri belőtte és ez a gól már a biztos győzelmet jelentette.

Lehet mondani, hogy ezt a győzelmet szó szerint kiharcoltuk. Mindenki nagyon odatette magát és ma ez győzelmet ért!