ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2015/2016 > Mérkőzések

Játékvezető: Sitkei Péter
Szemerczki Erik, Kara Pál
Gyulay Gábor 11-esből 80'
Lapok: Mönich Zoltán 80', Szeles Tamás 80', Molnár Tamás 90' ill. -

Felsőpakony KSE - Dunaharaszti MTK II. 11-0, Ráckeve VAFC - Bugyi ASE 1-0, Fémalk-DDTE - Pereg SE 1-1, Dömsödi SE - Alsónémedi SE 2-2, Százhalombattai LK - UFC Gyömrő 0-0, Sóskút SKE - Taksony SE II. 4-1, FC Dabas II. - Gyál BKSE 5-1

Hernád SE: Mönich Zoltán - Szeles Tamás, Pintér Attila, Bábel Attila, Szabó Márk (Balog Tibor Benjámin 83') - Silberer Richárd (Konyicsák János 80'), Molnár Tamás, Sáfrán Dezső - Szerenka Gábor, Nagy Balázs, Karlik Martin
Edző: Malis János

Tárnok BKSK: Pintér László 0 -
Süle Soma Kristóf 5, Veszeli Tibor 7, Nagy Dániel 7, Czeilinger Péter 6 - Ilyés Attila 6, Takács György 6, Szász Csaba 7 - Csillik Gábor Krisztián 6, Tóth Tamás 6, Gyulay Gábor 6
Kispad: Kaszás Attila, Németh Kristóf, Gonda Roland

Rossz, mély, csúszós talajon kellett a két csapatnak megküzdeni a bajnoki pontokért. Ráadásul a mérkőzés alatt végig esett az eső. A kapuk előtt óriási tócsában kellett állni és védeni a kapusoknak. Ilyen körülmények között eleve nem alakulhatott ki folyamatos, jó játék. A nehezített körülmények között mi talaáltuk meg előbb a játékot. A 10 percben egy szabadrúgás után Takács Gyurihoz került a labda, aki nagyszerűen indította Csilliket. Gábor maga elé tette, és futtából ellőtt labdája a felső kapufán csattant. Két perc múlva Tóth Tomi előtt adódott helyzet, de lövését a hazaiak kapusa védte. Ezzel az első félidőben több helyzetről már nem tudok beszámolni. Mindkét csapat nagy erőbedobással küzdött, de helyzetig nem sikerült eljutni egyik gárdának sem. A színvonal is hagyott kívánni valót, de ezt most tudjuk be a tudósításom elején elmondottaknak.
A második játékrészt ismét mi kezdtük helyzettel. Gyulay adott be a baloldalról, de Czeilinger Péter picivel lemaradt a labdáról. Ebben a félidőben adódott a hazaiak egyetlen komolyabb helyzete is. Egy jobboldali támadás után az elfutó Szerenka Gábor elől Pintér Laci tisztázott úgy, hogy a lövésbe belevetődött és a labda kipattant róla. Ezután ismét előttünk adódtak gólszerzési lehetőségek. A 60. percben Gyulay Gábor 18 méterről leadott lapos lövése kerülte ki a bal alsó sarkot, majd a 65. ben Ilyés Attila végzett partdobást. A kapu elé bedobott labdája visszapattant a védőkről és a 16-os sarkánál ismét Raul elé került, aki egyből lőtt, de labdája szintén elsuhant a hosszú alsó mellett. A 80. perc végre meghozta a megérdemelt győzelmet. Gyulay félpályától küldött indításával Tóth Tomi iramodott a kapu felé, de 14 méterre a kaputól beérte védője és buktatta. A játékvezető természetesen azonnal 11-est adott, amit Gyulay Gábor végzett el. A léc alá lőtt labdájába Mönich kapus ugyan még bele tudott érni, de a labda így is a hálóban kötött ki. 0-1. Ezután még rövid időre szárnyra kaptak a hazaiak. Percekig birtokolták a labdát a térfelünkön, de komoly veszélyt nem jelentettek ezek a támadások. A 87. percben mégis mi növelhettük volna előnyünket. Pintér kapuskirugása a hazai térfélen találta Gyulayt, aki maga elétette a labdát és rövid sprint után Tóth elé passzolt. Tamás jó helyzetből lőhetett, de a jobb külsővel eltalált, nyesett labda a kapus kezében halt el.
Egyértelműen, csak a győzelem volt számunkra elfogadható eredmény ezen a mérkőzésen és ez sikerült is. A szezonban begyűjtött 12 pont ugyan nem tűnik soknak és a tabellán elfoglalt 13. hellyel sem lehetünk elégedettek, de lehetőség bőven lesz még a tavaszi mérkőzéseken a javításra. Jó pihenést és sok sikert a folytatáshoz!

Kaszás Attila: - Nehéz körülmények között zajlott ez a mérkőzés, ahol mindkét csapat becsülettel küzdött, és végül - úgy gondolom - megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak!