ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2016/2017 > Tavaszi mérkőzések

Tárnok BKSK - Szigetszentmárton KSE 2-0 (1-0)

Játékvezető: Németh István
Aszisztens: Cseresnyés Csaba, Mohácsi István

Gól: Vida Péter 34' 91'

Lapok: Ilyés Attila 45' , Pintér László 61' , Gyulay Gábor 54' ill. Burki Sándor 34' , Horváth Csaba 79' , Szabó Attila 85'

A forduló további eredményei: Dunafüred LC - Kiskunlacháza SE 1-4, Bugyi SE II. - Dunavarsányi TE II. 0-5, Sóskút SKE - FC Dabas III. 0-2, Érdi VSE II. - Szigetbecse SE 6-1, Délegyháza KSE - Dunaharaszti MTK II. 4-2

Szabadnapos: Diósdi TC II.

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Nagy Attila 7, Csibrik György 7, Nagy Dániel 7, Nagy István 6 - Bakó Gábor 6 (Pusztai Csaba 62' 5), Váradi Gergő 6, Ilyés Attila 6 (Ducsai Donát 74' 0), Gyulay Gábor 6 (Erőss Zsolt 63' 6) - Sárai Ferenc 6 (Tóth Tamás 63' 6), Vida Péter 8
Kispad: Ravasz Márk, Szabó Zsolt

Szigetszentmárton KSE: Simó Norbert - Horváth István, Märtz Balázs (Jancsó Dávid 46'), Szabó Attila, Mongyi Zoltán (Appel Tamás 46') - Schreiner Máté, Czúni Dániel (Horváth Csaba 66'), Horváth Márk, Burki Sándor - Kőrösi Mike, Pásztor László Balázs
Kispad: Bakai Sándor
Edző: Kalmár Adrián

Ősszel Szigetszentmártonból egy parázs hangulatú mérkőzés után 2-0-ás vereséggel tértünk haza. Akkor történt, hogy a hálótartó vasról kipattant Fagyal bombát követően a játékvezető nem adott gólt. Talán érdemes belenézni az akkori tudósításba itt. Nos, ez a mérkőzés is bővelkedett érdekes szituációkban. Középkezdés után azonnal támadólag léptünk fel és uraltuk a mérkőzést. Nem voltunk könnyű helyzetben, hiszen a vendégek nagyon keményen, néha kimondottan durván védekeztek. Nem mondom, hogy óriási faultokat követtek el, de azok a bizonyos "tüskék" is nagyon tudnak fájni, azokból pedig adtak rendesen. Már az első negyedórában folytatódott, ami Szigetszentmártonban elkezdődött. Most kétszer is a kapuba találtunk. Az elsőt Németh először meg is adta, de a partjelző jelzésére visszavonta és kezezést ítélt ellenünk. Második gólunknál a partjelző lest ítélt. Pár perccel ezután Sárai került helyzetbe, de nem érhette el a labdát tiszta helyzetben, mert védője a mezénél fogva rángatta vissza. A partjelző ezt szintén jelezte, de a játékvezető ezt a jelzést viszont nem vette figyelembe. A 34. percben végre megtört a jég. Nagy Attila hagyta faképnél a védőjét és a jobboldalról befelé húzva a 16-oson belül érte el az alapvonalat. Laposan beadott és az ötösön érkező Vida Peti passzolta kapuba a labdát. 1-0.

A második félidő is tartogatott izgalmakat, helyzeteket és bírói tévedéseket. A vendégek valamivel többet birtokolták a labdát most, mint az első játékrészben, de kapunkra egyetlen egyszer jelentettek veszélyt. Sokat támadtunk és ezáltal néha nagyon kinyíltunk. Ezt kihasználva Egy mélységi passz után a 'szentmártoni támadó középen rohanhatott kapura, kb. 2 méteres előnnyel. Pintér Laci időben észlelte a veszélyt és kapujából kifutva, 20 méterre a kaputól találkozot a rohamozó csatárral. Más választása már nem volt, elvetődött, hátha elakad benne a labda. A labda nem akadt el, viszont a támadó átesett rajta. Elkönyveltük már magunkban a piros kártyát, de óriási megkönnyebbülésünkre csak sárga lett belőle, és Laci nem jutott a kiállítás sorsára. Megjegyzem, hogy ezen az eseten kívül nem igazán tévedett többet a javunkra a spori. Aztán ismét részünkről következtek a kimaradt helyzetek, majd egy újabb (szerintem) téves ítélet. Váradi Geri cselezte be magát a 16-oson belülre, majd onnan mégtovább a kapu felé, amikor védője ippont érő gánccsal felrúgta. Németh játékvezető azonnal sípjába fújt és ezután jött az óriási meglepetés. Kifelé szabadrúgás és Váradinak sárga lap. Szerintem ezt akkor ott rajta kívül senki nem értette. Aztán a 91. percben végleg eldőlt a mérkőzés. Ducsai Donát kapott labdát a jobbszélen. Egy csellel tisztára játszotta magát és Váradinak továbbitott. Geri pár lépés után az ismét tisztán érkező Vida Péter elé játszott, akinek még arra is volt ideje, hogy pontosan megnézze, hová is rúgja a labdát. Legmegfelelőbbnek a bal alsó sarkot találta és lövése nyomán már rezgett is a háló. 2-0.

Talán könnyebb győzelemre számítottunk, de igazából saját magunknak tettük nehézzé azzal, hogy ezen a találkozón még a kihagyhatatlant is képesek voltunk kihagyni.