ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2016/2017 > Tavaszi mérkőzések

Játékvezető: Józan Csaba
Aszisztens: Kiss Tibor Zoltán, Józsa Ferenc

Gól: Tóth Albert 10' ill. Váradi Gergő 75'

Lapok: Tari Attila 34' , Tóth Gergely 56' ill. Veszeli Tibor 51' , Váradi Gergő 63' , Kun Mihály 66' , Nagy István 81'

A forduló további eredményei: Szigetszentmárton KSE - Bugyi SE II. 0-0, Kiskunlacháza SE - Érdi VSE II. 3-0, Dunaharaszti MTK II. - Sóskút SKE 4-2, FC Dabas III. - Dunafüred LC 6-1, Dunavarsányi TE II. - Délegyháza KSE 2-2

Szabadnapos: Szigetbecse SE

Nagyon fontos meccs és ráadásul igazi rangadó várt ránk Diósdon a jelenlegi listavezető otthonában. A hazaiak előnye elég tetemes velünk szemben, ám ahogy ebben a helyzetben mondani szokták, minden pont duplán számít. Az 5 pontos előny soknak tűnik, ám egy győzelemmel kettőre lehetne csökkenteni, ami viszont már sokkal szebben hangzana. Az első percekben látszott, hogy mindkét csapat óvatos és igyekszik hátul a legkevesebbet kockáztatni. A helyzeti előny viszont egyértelműen Diósdé, hiszen döntetlen esetén megmarad közöttünk a pontok különbsége. Inkább mi léptünk fel támadólag, de ezek a támadások helyzetekben nem mutatkoztak. Viszont a 10. perc hidegzuhanyként ért bennünket. Nagy Dani harmadik labdáját passzolta el belső védőként és harmadszor már kihasználták a tálcán kínált lehetőséget és ebből kialakult lendületes támadásukat góllal fejezték be. Dani még két hasonló hibát elkövetett és akkor Kaszás Attila megcserélte Csbrik Gyurivak a posztját és kikerült jobboldali védőnek, ami jó húzásnak bizonyult, mert ezen a poszton már jó teljesítményt nyújtott és nem hibázott. Innentől kezdve futhattunk a "pénzünk" jobban mondva az eredmény után. Persze nem csak Dani, hanem szinte mindenki adott több-kevesebb rossz passzt ebben a félidőben! Az egyenlítés ekkor nem igazán volt benne a csapatban. A mezőnyben rengeteg hibával játszottunk és támadásainkban nem volt átütő erő. A diósdi játékosok viszont megelégedtek az előnyük tartásával, nem nyíltak ki, nem kockáztattak. Az 1-0-ás vezetés megtartása nem is okozott nekik különösebb gondot. Izgalmat jelentett viszon a félidő közepe táján egy támadásunk, amikor egy baloldali beadás után keveredés történt a hazaiak kapuja előtt. A diósdi kapus tisztázott, ám játékosaink hevesen reklamáltak, hogy a labdát a kapus a gólvonalon túlról szerezte meg.

A második játékrész sem indult jól. Ami a játékunkat illeti, 10-15 percig még ott folytattuk, ahol az első részben abbahagytuk. Továbbra is sok hibával játszottunk, ellenfelünk ekkor még az irányítást is magához tudta ragadni rövid időre. Az igazi változás a 60. perc környékétől látszott. A hazaiak ereje láthatóan fogyott, így lassan jelentős fölénybe kerültünk, ami már helyzeteket is eredményezett. Negyed órával a vége előtt Váradi Gergő távolról egy nagyon jól eltalált lövéssel egyenlített. Ez szárnyakat adott a csapatnak és ekkor úgy látszott, hogy a győzelem is meglehet. Sajnos az utolsó 10 percre nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. Az ellenfél térfelének közepén Tari Attila és Nagy István összecsapott a labdán, ahol bizony csattantak a bokák. A játékvezető a mi játékosunkat látta vétkesnek mégpedig olyan mértékben, hogy Sövényt ki is állította. Támadókedvünket ez sem vette el és emberhátrányban is támadtunk, szinte kapujához szögeztük ellenfelünket, de a győztes gólt már nem tudtuk megszerezni a kapuja elé tömörülő Diósddal szemben.

A rangadóra inkább a nagy küzdelem, mint a magas színvonalú játék volt a jellemző. A hazaiak rutinosan lassították a játékot, hogy pozíciójukat megtarthassák. Sokszor szinte már a sportszerűség határát súrolva, játszották el a sérüléseket, amiben a játékvezető megfelelő partner volt. Félidőnként ezzel legalánn 5-6 perc ment el, de a spori az első félidőben 1 percet hosszabbított, a másodikban pedig semmit.

Diósdi TC II.: Hegedűs Dániel - Nagy Richárd (Kóka Péter 46'), László G. Csaba, Tari Attila, Rónaszéki Rómeó - Czuczi Mátyás, Kiss Márk, Kádár József (Sárkány György 73') - Miseta Roland, Tóth Gergely, Tóth Albert
Kispad: Kovács Tamás, Horváth Péter Pál, Kramm László, Fazekas Csongor Tibor

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Csibrik György 6, Nagy Dániel 4 (Nagy Attila 46' 5), Veszeli Tibor 6, Nagy István 6-2=4 - Kun Mihály 5, Bakó Gábor 5 (Ilyés Attila 68' 0), Kapcsos Norbert 5 (Pusztai Csaba 82' 0) - Sárai Ferenc 5 (Tóth Tamás 58' 5), Vida Péter 5, Váradi Gergő 5
Kispad: Ravasz Márk, Szabó Zsolt, Ducsai Donát