Bajnokságok 2017/18 > FELNŐTT > Őszi mérkőzések

Tárnok BKSK - Dunavarsányi TE II. 3-3 (3-2)
Tárnok KSK, 2017-09-02 - szombat 16:30

Játékvezető: Horváth Antal
Aszisztens: Kacsó István, Winkler László

Gól: Viszokai János 9', Náhlik László (öngól) 15', Sárai Ferenc 35' ill. Forgó Rajmund 27', Wilhelm Attila 63', Bábik Dominik (11-esből) 79'

Lapok: Viszokai János 33' , Tóth Tamás 45' , Sárai Ferenc 50' ill. Forgó Rajmund 32' , Botka Bence 87'

A forduló további eredményei: Kiskunlacháza SE - Dömsödi USE 10-0, Szigethalom SC - Délegyháza KSE 3-0 (FH) -4 büntetőpont, Dunafüred-Százhalombatta - Dunaharaszti MTK II. 2-2, Szigetbecse SE - Szigetszentmárton KSE 1-1, Szigetcsép SC - Érdi VSE II. 0-2, Sóskút SKE - Bugyi SE II. 6-2

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Nagy Attila 6 (Czeilinger Zsolt 52' 5), Veszeli Tibor 7, Viszokai János 7, Pusztai Csaba 7 - Bakó Gábor 7 (Erőss Zsolt 49' 6), Csibrik György 7, Lingli Gábor 7 (Ruzsinszki Dávid 62' 0), Kapcsos Norbert 8, Sárai Ferenc 6 (Mészáros Tamás 58' 7) - Tóth Tamás 7 (Takács Patrik 78' 0)
Kispad: Szabó Zoltán

Dunavarsányi TE II.: Gyalog Zoltán (Fonyó Bendegúz 46') - Náhlik László, Mihály Gergely, Forgó Rajmund, Oláh Maximilián (Németh Martin 78'), Botka Bence, Wilhelm Attila (Debreceni Roland 58'), Krasznai Krisztián, Holczimmer Patrik, Bábik Dominik (Balogh Béla 88'), Kollár Ádám

Mai ellenfelünkről előzetesben annyit tudtunk, hogy sokat változott, mondhatni szinte kicserélődött a tavalyi együtteshez képest, amelyik az elmúlt bajnokságban a középmezőny elején végzett. A mai csapat fiatal, szinte ifi korú játékosokból állt, akik talán még nem szoktak hozzá a felnőtt mezőnyhöz.. Ennek megfelelően, jól is kezdödött számunkra a bajnokság első hazai mérkőzése. Negyedóra elteltével már 2-0 arányú vezetésre tettünk szert. A baj azt gondolom ekkor kezdődött. Tudat alatt mintha elhittük volna, hogy ezt a mérkőzést már meg is nyertük. A vendégek ugyan harcosan, lendületesen játszottak a mezőnyben, de a kapunkra semmiféle veszélyt nem jelentettek. Játékosaink viszont egyre többször könnyelműsködtek, hátsó alakzatunk nagyon szellősen védekezett és védőink renre lemaradtak az egyébként gyors 'varsányi csatárokról. Ez hamarosan meg is bosszulta magát. A második negyedóra elején kétszer is üresen mehetett kapunkra ellenfelünk és mindkét lehetőséget kihasználva egyenlítettek. Közvetlen az egyenlítő gól után szerencsére azonnal újítani tudtunk és 3-2-re ismét mi vezettünk.

A második félidő szünetében Kaszás Attila felhívta játékosaink figyelmét a katasztrófális védekezési hibákra, amit játékosaink mintha komolyan is vettek volna. Feljavult védelmünk mellett középpályán és támadásban is jobb teljesítményt nyújtottunk, mint az első játékrészben, de sajnos ez sem volt elég a győzelemhez. Számolatlanul dolgoztuk ki a helyzeteinket. Rúgtunk kapufákat (hármat is), hagytunk ki óriási ziccereket és kaptunk egy egészen váratlan gólt. A játék második felében nem sokat jártak az ellenfél játékosai a térfelünkön és ami nekünk sok-sok lehetőségből nem sikerült, az nekik egyből is összejött. Egy gyors elfutás, egy rossz ütemű becsúszás a 16-oson belül és itt a baj. Czeilinger Zsolt a labda helyett az ellenfél lábát találta el, ami jogos 11-est vont maga után. Az egyetlen 2. félidei lehetőséget kihasználva egyenlítettek a vendégek, 10 perccel a vége előtt. Ettől kezdve méginkább felbillent a pálya. Folyamatosan támadtunk, ellenfelünk folyamatosan rombolt és ügyesen lassította a játékot. Végül azt hiszem, hogy ők örültek jobban, helyesebben szólva, végül ők örültek... mi pedig inkább szomorkodtunk a döntetlen miatt.