ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2012/2013 > Mérkőzések

Játékvezető: Pásztor László
Aszisztens: Boros Zoltán, Bíró Zsolt
Gól: Tóth Péter ill. Ilyés Gergő
Lapok: Csizmadia Márton
63' ill. Kun Mihály 55', Nagy István 61', Pluhár Bálint 67', Nagy Dániel 86', Szimandl Gábor 92', Juhász Ferenc 92'

A forduló további mérkőzései
201
3-04-06 - szombat: Gyömrői SE - Péceli SSE 0-3 (játék nélkül), Felsőpakony KSE - Hévízgyörki SC 1-1, Budakalász MSE - Verőce SE 2-2, Alsónémedi SE - Veresegyház VSK 0-2
201
3-04-07 - vasárnap: Kisnémedi MSE - Gödöllői SK 2-2, Pilisi LK-Legea - Halásztelek FC 1-2, Örkény SE - Törökbálinti TC 2-3

Újlengyel DSE: Szűcs Lajos 6 - Fodor Gergő 7, Filipó Zoltán 6, Tepliczky Péter 6, Szabó Zoltán 7 - Somogyi Péter 7, Csizmadia Márton 6, Tóth Péter 7, Katona Tamás 4 (Kohan Krisztián 88') - Gerebenics Norbert 6, Gold Péter 5
Kispad
: Vozár Dániel, Krizsán László, Mészáros Lőrinc
Edző
: Balogh Ákos

Tárnok Bolha KSK: Szimandl Gábor 8 - Nagy Dániel 7, Veszeli Tibor 6, Eke Gábor 7, Nagy István 4 (Fehér Roland 73') - Pluhár Bálint 7, Nagy László 6 (Szabó Kristóf 69'), Gyulay Gábor 6 - Kun Mihály 6 - Ilyés Gergő 7, Juhász Ferenc 6-2=4
Kispad
: Családi Attila
Edző
: Kovács László

A mérkőzésről
: Az utóbbi napok (hetek) csapadékos időjárásához képest, használható pálya fogadott minket Újlengyelben. A csapatok "éltek a lehetőséggel" és egy nagyon jó színvonalú, izgalmas mérkőzést játszottak. Az első félidőben inkább mezőnyjáték folyt, ahol a hazaiak valamivel többet birtokolták a labdát, de gólhelyzetig egyik csapat sem jutott el. Az újlengyeliek sokat próbálkoztak a széleken vezetett támadásokkal, mi pedig inkább középen erőltettük, de mindkét formációból hiányzott a hatékonyság.
A második játékrészben viszont egyértelmű volt a tárnoki fölény. Ekkor már bejátszottuk az egész pályát és gólszerzésre is volt lehetőségünk, sőt ziccerig is eljutottunk, de a fiatal Nagy László a kapussal szemben kapu fölé lőtt. Pásztor játékvezető három durva hibát is elkövetett a félidő közepe táján. Első esetben Szűcs kapus felemelt kezéről pattant ki egy kapura tartó labda. Mindez a 16-oson kívül, kb. az újlengyeli kaputól 20 méterre történt. Szabályok szerint ez egyértelmű kiállítás lett volna, de a játékvezető sípja néma maradt. A mérkőzés után azt mondta, hogy a kapus keze a testéhez volt szorítva, amikor a labda eltalálta. Ezt viszont egyedül ő látta így! Még a 'lengyeli játékosok is elismerték a kezezés tényét. Azt gondolom egyébként, hogy nincs a világon az a kapus, aki képes leszorított kézzel "közlekedni", hiszen egész pályafutásuk alatt arra edzenek, hogy "kitárt karokkal" várják a labdát. Ezután az eset után pedig kétszer is büntetőt kellett volna ítélnie 16-oson belüli kezezésért, de ezt sem tette, viszont nagyon sportszerűen, ennek tényét is igazolták mérkőzés után a hazai játékosok. A 62. percben viszont egy gyermeteg hibánkból, Újlengyel jutott tizihez, ami jogos is volt. Nagy István a 16-oson belül hátulról próbált szerelni, ám szerelés helyett buktatás lett a vége. Ez azért volt bosszantó, mert a támadó játékossal szemben viszon Eke Gabi volt kedvező pozícióban a szereléshez. A tizit Tóth Péter magabiztosan értékesítette. Labdája a kapu baloldalában kötött ki. 1-0. Ettől kezdve szinte folyamatosan a vendéglátók térfelén folyt a játék. Egy kapu előtti kavarodás után tobben is elvétették a kaput, illetve a helyiek szerencséjére háromszor is kifelé pattant a labda. Ezen kívül is akadt még 3-4 lehetőségünk, amiből egyet Ilyés Gergőnek sikerült kihasználni. Egy indítás után már csak a kapussal állt szemben, aki mellett higgadtan gurított a kapu bal oldalába. 1-1. Az izgalmak pedig még csak ekkor kezdődtek igazán. Továbbra is támadtunk a győztes gól megszerzéséért, de a 93. percben egy ellentámadásnál a hazaiak eljutottak egészen a kapunkig. Támadójukat a kapunk előterében a végig nagyszerűen játszó Nagy Dani igyekezett szerelni, ám a támadó lerántotta védőnket, ezáltal Dániel nem találta el jól a labdát, ami lábáról lecsorogva a kapunk előtt gurult. A guruló labdát Veszeli Tibi igyekezett végleg elrúgni, de a közbeugró újlengyeli játékos lábát találta el. A játékvezető ezt fújta be. Ekkor sajnos elszabadultak az indulatok, aminek következményeként kapusunk sárga, Juhász Feri pedig piros lapot kapott. A második tizit is Tóth Péter végezte el és másodszor is a kapu jobb oldala felé lőtte, amit Szimandl Gábor remek vetődéssel védett. Ezután már nem is folytatódott a játék. Pásztor játékvezető lefújta a találkozót. Ezzel a bravúrral legalább az egyik pontot sikerült elhoznunk Újlengyelből.
Ahogyan a Kisnémedi elleni mérkőzés után tudósításomban korholtam játékosainkat, úgy most csak a dícséret hangján szólhatok róluk. A csapat egy remek mérkőzésen bizonyította, hogy annál a teljesítménynél klasszisokkal többre is képes. Ezen a találkozón nem volt hiány a tűzben, győzni akarásban és a jó játékban sem. Ilyen teljesítménnyel és hozzáállással lehetséges csak a bentmaradás ebben a borzasztóan nehéz bajnokságban, ahol ezt garantáltan, csak az első hat hely biztosítja. Ezután a teljesítmény után van is remény erre!

BALOGH ÁKOS
: – Úgy gondolom, minden tekintetben végig domináltunk a mérkőzésen. Előrelépés történt a játékunkban a támadó harmadot illetően, hiszen veszélyesebbek tudtunk lenni, mint szoktunk. A 94. percben büntetőt hibáztunk, erre nem igazán tudok mit mondani. Dolgozunk tovább, remélem, a közeljövőben a munkánk pontokban is jobban megmutatkozik majd.