ARHÍVUM > Bajnokságok > U-19 > 2017/2018 > Tavaszi mérkőzések

Bolha FTSE Tárnok - Felsőpakony KSE 8-3 (1-3)
Tárnok KSK, 2018-06-02. 10h.

Játékvezető: Kelemen István
Asszisztens: Kiss Bálint

Gól: Ruzsinszki Dávid 14' 79', Bara Norbert 52' 62' 75', Csoma Bálint 64' 89', Kocsis Martin István 73' ill. Barta Ferenc 21', Farkas-Holpert Péter 24', Korcsmáros Tamás 30'

Lapok: Bara Norbert 48' , Ruzsinszki Dávid 78' , Szabó Patrik Máté 82' ill. Imre Dániel 45'

A forduló további eredményei: Pereg SE - Üllői DSE 14-3, Bugyi SE - Ráckeve VAFC 2-4, Halásztelek FC - Alsónémedi SE 5-1

Bolha FTSE Tárnok: Kürti István 6 - Csató Ferenc 6, Viszokai János Dániel 6, Hrabina Ádám 6 (Győri-Sipos Ádám 85' 0), Demján Dénes 6 - Csoma Bálint 7, Mészáros Tamás 6 (Kis Péter 79' 0), Kocsis Martin 7 - Takács Patrik 6 (Szabó Patrik 76' 0), Bara Norbert 8 (Bara Róbert 79' 0), Ruzsinszki Dávid 7
Edző: Stencinger Norbert

Felsőpakony KSE: Pethő Valentin Viktor - Korcsmáros Tamás, Imre Dániel, Komáromi Bálint, Farkas-Holpert Péter, Sebők Dávid, Barta Ferenc, Scheibli Zsolt, Szabó Bence, Olajos Márk Krisztián, Vitéz Attila

Edző:  Korcsmáros Tamás

Könnyű mérkőzésnek ígérkezett a mai, hiszen elég tetemes különbség van helyezésben és pontszámban is a két csapat között. Az első negyedórában helyzetek garmadáját hagytuk ki. Megint az előző mérkőzés hibája, koncentráció hiánya látszott a játékosokon, elől és hátul egyaránt. A 14. percben végre megtört a jég. Ruzsinszki Dávid nem a kapust célozta a lövésével, hanem okosan helyezte el a labdát Pethő mellett a hosszú alsóba. Ami viszont ezután következett az első félidő további részében, az maga volt a rémálom. A vendégek kontrákból próbáltak veszélyeztetni és pár perccel a vezető gólunk után egészen váratlanul gólt szereztek. Az egyenlítés Felsőpakonynak szárnyakat adott, mi viszont szárnyaszegettek lettünk tőle. Az akarással semmi baj nem volt, sőt lehet, hogy éppen az volt a baj, hogy a srácok túlpörögtek. Az egyenlítő gól után három perccel Felsőpakony a vezetést is megszerezte. Hidegzuhany! Akkor még nem tudtuk, hogy hamarosan már jeges zuhanyt kapunk. Még a félidő befejezése előtt megkaptuk a 3. gólunkat.

Szünetben Stencinger Norbinak és Kaszás Attilának minden taktikai és pszihológiai tudását be kellett vetni, hogy "nyerő pályára" állítsa a csapatot. Nem volt hiábavaló a sok tanács. Szerencsére a srácok megnyugodtak, nagyon jó és főleg eredményes játékot produkálva, hengereltek a második játékrészben. A kezdő sípszó után azonnal, nagy nyomás alatt tartottuk ellenfelünket. Hamar sikerült bevinni a második találatot és ettől kezdve már nem volt szemernyi kétség sem a mérkőzés kimenetelét illetően. Ellenfelünk igyekezett lassítani a játékot, de akkor már nem lehetett kibillenteni bennünket a ritmusból. Szép és eredményes játékot produkálva, lassan teljesen felőröltük ellenfelünk erejét és ellenállását. Egy idő után már csak a gólarány volt kérdéses. Azért a vendégek is dícséretet érdemelnek, mert amikor átvettük a vezetést, akkor sem adták fel, sőt még az utólsó bercekben is keményen küzdöttek a szépítésér. A végén pedig nagyon sportszerűen megtapsolták csapatunkat. Szép volt fiúk!

Stencinger Norbert: - Mindenekelőtt köszönöm Kaszás Attilának az egész éves közös munkát, segítséget ,mert  nélküle most nem ünnepelhetnék. Köszönöm a  felnőttcsapat játékosainak  az egész  éves közös edzéseket, amelyek során a fiatalok sokat tanulhattak tőlük, amit hétvégente szerencsére kamatoztattak is. És persze nem utolsó sorban köszönöm a játékosoknak és gratulálok mindenkinek a bajnoki címhez.