ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2013/2014 > Mérkőzések

Pilisszentiván SE - Tárnok BKSK 5-0 (1-0)
Pilisszentiván, 2014-04-27 - vasárnap 16:30

Géczy Tamás 7', Fetter Gergő 52', Balázs Gergely 56', Lestár Tamás 80', Pluhár Bálint (öngól) 90'
Sárga lap: Borbély Dániel 66', Molnár István 84' ill. Nagy István 43', Gyulay Gábor 66', Ilyés Gergő 68'

2014-04-26
Ürömi SC - Sóskút SKE 3-1
2014-04-27
Szigetgyöngye SE - Perbál SC 3-1, Pilisszántó SE - Gödi SE 0-1, Piliscsaba SE - Dunakeszi Kinizsi USE 1-3, Dunabogdány SE - Budakalász MSE 2-6, Leányfalu SE - Viadukt SE-Biatorbágy II. 13-1
: Pomáz-ICO SE

Pilisszentiván SE: Magyar Ákos - Pavkó János (Huszár Imre 61'), Tordai Balázs, Szmetana Bence (Szulimann Tamás 56'), Balázs Gergely (Lestár Tamás 61') - Borbély Dániel (Szauter Szilárd 70'), Géczy Tamás, Padutsch Arnold (Molnár István 56'), Fetter Gergő - Perger György, Minárik Gábor
Kispad: Varga Ferenc, Jász Róbert
Edző: Peller Gábor

Tárnok Bolha KSK
: Kaszás Attila 5 - Nahaj Gergely 5, Veszeli Tibor 5, Pusztai Csaba 5 - Nagy Dániel 4 (Gyulay Gábor 62' 0), Csuka Zsolt 4 (Lehotka Botond 70' 0),
Pluhár Bálint 4, Eke Gábor 5, Czeilinger Péter 5 - Ilyés Gergő 5 (Lingli Gábor 75' 0), Nagy István 4 (Csibrik György 46' 5)

Sajnálatosan nagyarányú vereséget mért ránk a bajnokesélyes. Az utolsó 5 fordulóban jó teljesítményt nyújtó csapat most bizony botlott. Nem a hozzáállással volt a baj, hiszen a játékosok igyekeztek, hajtottak, de úgy nézett ki, hogy megijedtek, bátortalanok voltak. Az igaz, hogy jelenleg igen csekély esély lett volna a pontszerzésre, hiszen a házigazdák csapata valószínűleg a legrutinosabb gárda a mezőnyben. A játékosoknak minden labdaérintésén látszott, hogy nem ma kezdték a "szakmát". Ez ma nekünk túl soknak bizonyult és így még a tisztes vereség sem sikerült. Mondható, hogy az ő legnagyobb fegyverük a mi leggyengébb pontunk. Előzetes tájékozódások alapján tudtuk, hogy mint a szöglet, mint pedig a szabadrúgásaik életveszélyesek, hiszen kitűnően fejelő játékosaik vannak. Tudtuk, hogy mit várhatunk, de mégsem tudtunk ellenük hatékonyak lenni. Már a 7. percben gólt értek el, mégpedig szölet szituációból. A kitűnően belőtt szögletre Géczy Tamás robbant be és védhetetlen gólt fejelt. Az első félidőben már nem is történt egyéb említésre méltó. Védelmünk ekkor jól zárt, a továbbiakban sorra hárítottuk a szabad,- és szögletrúgásaikat, de támadásaink többnyire nem jelentettek igazi veszélyt a hazaiak kapujára. Gyökeres változást a második játékrész sem hozott, ami a játék képére vonatkozik. Viszont vendéglátóink elkezdték rugdalni a gólokat. A félidő második percében mi támadtunk, de a 16-osuk környékén eladtuk a labdát. A kontratámadás villámgyors volt. Az indítást Fetter Gergő kapta, óriási lendülettel húzott a kapunkra és éles szögből leadott, erős lövése a kapuban landolt. Azután megint pontrúgásgólok következtek, számszerint három. Balázs Gergely ismét szöglet után fejelt a kapunkba, majd Lestár Tamás szabadrúgás után, 10 méterre a kapunktól, élesen a földre fejelte a labdát, ami felpattanva a felső léc alá vágódott. Látványos gól volt. A 90. perc is hozott még egyet a pontrúgásos gólból. Szöglet következett ismét. Az élesen belőtt labdába Pluhár Bálint ért bele szerencsétlenül, és jobb külsővel nagy gólt ragasztott a meglepett Kaszás Attila hálójába. A maga nemében ez is igen látványos volt. A nézőktől ez a gól kapta a legnagyobb tapsot.