ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2015/2016 > Mérkőzések

Játékvezető: Orosz István
Aszisztens: Ónodi Zoltán, Eisenbacher Mihály

Gól: Kürti Viktor 22', Tóth Tamás 30' ill. Kelemen Adrián 5', Balogh Viktor 75'

Lapok: Fagyal Bertalan 44'  , Kürti Viktor 60' ill. Palotai György 58'  , Balogh Viktor 71'

Taksony SE II. - Felsőpakony KSE 0-1, Dunaharaszti MTK II. - Ráckeve VAFC 0-2, UFC Gyömrő - FC Dabas II. 0-7, Százhalombattai LK - Fémalk-DDTE 1-2, Gyál BKSE - Hernád SE 2-2, Pereg SE - Sóskút SKE 0-0, Bugyi ASE - Alsónémedi SE 0-2

Tárnok BKSK: Ravasz Márk 6 - Csillik Gábor Krisztián 6, Veszeli Tibor 6, Panyi László 6, Pusztai Csaba 5 - Csibrik György 6, Bakó Gábor 5, Kürti Viktor 6 (Craciun Ion 78' 0) - Tóth Tamás 6, Sárai Ferenc 6, Fagyal Bertalan 5 (Takács György 46' 5)
Kispad: Pintér László, Nagy Dániel

Dömsödi SE: Szilágyi Gergő - Turcsán Tamás, Kelemen Adrián, Cziráky Tamás, Kardos Ferenc - Bognár Balázs (Garai Gábor 46'), Faragó Gábor, Erdős Bálint, Berta Csaba - Palotai György, Balogh Viktor
Kispad: Hegedűs Richárd, Hajlik Máté
Edző: Székely János

A hirtelen jött hőség, már előre vetítette, hogy nem lesz ez könnyű mérkőzés egyik félnek sem. A mérkőzésen még az is kiderült, hogy egymás dolgát sem fogják megkönnyíteni az ellenfelek. Ebből azután kialakult egy élvezhető, izgalmas játék. A mérkőzés elején azért úgy tűnt, hogy mi könnyíthetjük meg a vendégek dolgát, mert jött a sajnos már menetrendszerűnek mondható mérkőzés eleji gól. Egy indításnál Veszeli és Panyi időben lesre állították a dömsödi támadót, de Pusztai egy pillanattal később lépett csak ki, így Kelemen Adrián közelről, gond nélkül lőhetett a kapunkba. 0-1. Ami ebben a gólban mégis pozitívum volt, az az, kiderült, hogy képesek vagyunk küzdeni. Nem csak, hogy küzdöttünk, de még szemre is tetszetősen fociztunk. Jól építettük fel támadásainkat és meglehetősen nagy mezőnyfölényben játszottunk, aminek meg is lett az eredménye. A félidő közepén Kürti Viktor szép találattal egyenlített. Egy jobboldali beadás után a védőt megelőzve perdítette kapura a labdát, ami a kapufa belső éléről pattant a kapuba. 1-1. 8 percre rá pedig Veszeli Tibi a saját térfeléről indulva, szenzációs cselekkel kígyózott át a teljes dömsödi középpályás és védő soron, 5-6 embert faképnél hagyva. Akár saját maga is besétálhatott volna a labdával a kapuba, de önzetlenül  Tóth Tamás elé talált, aki feltette az ire a pontot. 2-1. A félidőt vezetéssel zártuk, ami sajnos nem fordult elő sokszor ebben a bajnokságban. A második játékrészben a vendégek az egyenlítés érdekében bátrabban támadta ki és ebből egy izgalmas csata alakult lett. Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott. Mind a 20 mezőnyjátékos nagyot küzdött. Aztán megint jött egy rövidzárlat a 75. percben. Pusztai Csaba a térfelünk közepe tájékánál, jobb oldalró, keresztben a pályán átrúgott egy labdát, de középen Balogh Viktor lecsapott rá és a kapuig meg sem állt vele. Találata most a vendégeknek jelentette az egyenlítést. 2-2. A gól után megérezték a vendégek, hogy van még keresni valójuk és mindent megtettek az esetleges győzelemért is. Nálunk úgy látszott, hogy elfogyott az erő és ez nem is csak látszat volt. Az utolsó tiz percre tényleg padlóra kerültünk. Folyamatosan a mi térfelünkön pattogott a labda és játékunk az "el a labdát a kapunktó" taktikában merült ki. Óriási szerencsénk volt, hogy már a vendégek sem tudtak rendesen összpontosítani a támadásaik befejezésénél és ekkor 2-3 ordító gólhelyzetet is kihagytak. A mérkőzés döntő részében mi játszottunk jobban, de az utolsó 10 perc nekem, aki természetesen "hazai szemmel" néztem a mérkőzést, egy rémálom volt. Mindezt figyelembe véve nekem igazságosnak tűnt a döntetlen eredmény.