ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2014/2015 > Mérkőzések

Törőcsik Dániel Viktor, Berendi Tamás Csaba
Kürti Viktor 48'  ill. Nickmann György 63', Bogár Bence 68', Varga Péter 77'
Lap: Veszeli Tibor 81'  ill. Hubai Sándor 27', Juhász Tamás 58', Egervári Gábor 85'

2015-06-06
Ürömi SC - Budakalász MSE 3-2, Perbál SC - Dunakeszi KUSE 1-2, Piliscsaba SE - Péceli SSE 5-1, PILE-Szántó - Szigetgyöngye SE 4-2, Csomádi KSK - Gödi SE 5-0, Sóskút SKE - Leányfalu SE 2-2
: Kistarcsai VSC

Tárnok Bolha KSK: Pintér László 5 - Kovács Gyula 4, Veszeli Tibor 4, Ilyés Attila 5, Nahaj Gergely 5 - Bakó Gábor 5 - Csillik Gábor Krisztián 5, Csibrik György 5, Czeilinger Péter 5, Tóth Tamás 4 (Kürti Viktor 39' 6) - Sárai Ferenc 6 (Németh Kristóf 84' 0)
Kispad: Kaszás Attila, Varga István, Pluhár Bálint
Edző: Szimandl Gábor

Pomáz-ICO SE: Horváth Gergő - Sashegyi Dávid, Hubai Sándor, Szántó Márkó Dominik (Bogár Bence 46'), Juhász Tamás - Farkas Ádám (Nickmann György 46'), Varga Péter, Bogár Attila (Egervári Gábor 16'), Harmath László - Gyurkovics Ádám, Rudolf Róbert
Edző: Kult Ferenc

Az utóbbi hetekben egyre jobb teljesítményt nyújtott a csapat ezért talán jogos volt az elvárás, hogy a bajnokság záró fordulójában győzelemmel búcsúzhatunk a 2014/15-ös bajnokságtól. Az elvárás túlzottnak bizonyult. A pontszerzés sem sikerült. Az első játékrészben mutatott teljesítményünk még vállalható volt. A mérkőzést uraltuk, helyzeteket tudtunk teremteni a vendégek kapuja előtt, anélkül, hogy a mi kapunk veszélybe került volna. Cseppet sem volt meglepő, hogy a helyzetek most sem hoztak gólokat. Már elég régóta így történik ez velünk. A folytatás viszont jól sikerült. Három perccel a kezdés után szabadrúgáshoz jutottunk az ellenfél térfelének közepétől, az oldalvonal közeléből. A szabadrúgást Bakó Gabi a 16-os környékére rúgta, ahonnan Kürti Viktor ívelte fejjel a pomázi kapura. A későn mozduló Horváth kapus fölött a labda a léc alá hullott. 1-0. A lépéselőny nálunk volt, csak jól kellett volna "gazdálkodnunk" helyzeti előnyünkkel... de nem sikerült. A 63. percben Sashegyi Dávid a 16-oson belül szerelte Sárai Fecát, és hozta fel a labdát. A középpályát átjátszva, a mi támadó harmadunkba érve egy kényszerítővel túljutottak Kovács Gyulán. Már a 16-osunkon belülre érve Veszeli Tibi szabálytalankodott a pomázi támadóval. A megítélt tizenegyest a vendégek gólfelelőse, Nickmann György végezte el. A balra mozduló Pintér Laci mellett a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1-1. A gól szárnyakat adott a vendégeknek, mi pedig elvesztettük a fonalat. Folyamatosan került védelmünk nehéz szituációba és a 68. percben fordított is a pomáz. Gyurkovics Ádám futotta le a teljes jobboldali védelmünket. Középre adott labdájára Rudolf Róbert érkezett, de közeli lövésébe Pintér még belevetődött. A kipattanó labda Bogár Bence elé került, aki a tétovázó védelmünk mellett a hálóba talált. 1-2. Tíz perc sem telt el, mikor végleg elúszott a mérkőzés. A 77. percben A kezdőkörben (szinte hihetetlen) 5, azaz öt játékosunk gyűrűjéből hozta ki Varga Péter a labdát. Meglódult a kapunk felé és akadájtalanul száguldott át a térfelünkön. Faképnél hagyott védőink csak messziről üldözték. 11 méterre a kapunktól még elhúzta a labdát a kivetődő Pinyő mellett és 8 méterről gurított az üres kapuba. 1-3. Érdemes a videón megnézni a jelenetet, ahogy a teljes középpályánk és védelmünk asszisztált Varga góljához. Engem ez a grundfocira emlékeztetett. A hátra lévő szük negyedórában már esélyünk sem volt a pontszerzésre. Annál is inkább, mivel pár perccel később második sárgával Tibát még ki is állította a játékvezető. Nem sikerült a szép befejezés, de azt gondolom, ez a mérkőzés is szolgált a csapat számára sok tanulsággal, amiből muszáj lesz tanulni. Pedig azt mondja a közmondás, az okos más kárán tanul!