ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2015/2016 > Mérkőzések

Százhalombattai LK - Tárnok BKSK 5-0 (2-0)
Százhalombatta, 2015-09-06 - vasárnap 16:30

Játékvezető: Udvarhelyi Pál
Páldi Ferenc, Tüttő Péter
Károlyi Olivér 8', Móra Krisztián 25', Herczeg Simon 54', Sipos Gergő Attila 64', Tóth Máté 81'
Lapok: Füzér Zoltán Bence 10', Károlyi Csaba 90' ill. Ilyés Attila 20'

Taksony SE II. - Fémalk-DDTE 1-3, UFC Gyömrő - Gyál BKSE 3-1, Felsőpakony KSE - Dömsödi SE 3-1, Pereg SE - Dunaharaszti MTK II. 4-1, Sóskút SKE - Bugyi ASE 2-1, FC Dabas II. - Alsónémedi SE 4-0, Hernád SE - Ráckeve VAFC 3-1

Százhalombattai LK: Szabó Gábor - Sipos Gergő Attila (Borbély István 68'), Károlyi Csaba, Kovács Gábor, Somogyi Tibor (Huber Balázs 77') - Károlyi Olivér, Füzér Zoltán Bence (Takács Máté 42'), Mohácsi Bence - Móra Krisztián (Tóth Máté 81'), Kupi Zoltán (Versits Zsolt 58'), Herczeg Simon
Kispad: Horváth Sándor, Baranyi Sándor
Edző: Horváth Sándor

Tárnok BKSK: Pintér László 5 - Czeilinger Péter 4 (Gonda Roland 80'), Veszeli Tibor 4, Ilyés Attila 4, Nagy Dániel 4 (Németh Kristóf 68') - Takács György 4 - Csibrik György 5, Gyulay Gábor 4, Csillik Gábor Krisztián 4 (Kürti Viktor 72'), Ilyés Gergő 4 (Süle Soma Kristóf 52' 4) - Craciun Ion 4
Kispad: Tímár Richárd, Kovács Gyula

A 4. fordulóban új edzővel látogattunk Százhalombattára. Szimandl Gábor a Sóskút elleni hazai vereség után úgy látta, hogy frissítés kell a csapatnak és ezt a saját személyét érintő vezetőedzői poszt váltásában látta. Az "új" edző, Kaszás Attila mindenki számára ismert, hiszen már sok éve tagja a Bolha Focitanoda edzői gárdájának. Az utóbbi két évben az U16-os csapat vezető trénere volt és ma is aktív kapusa a felnőtt csapatnak.
Attila így indulásában nagyon nehéz feladattal startolt, hiszen csapata a listavezető Százhalombatta otthonába látogatott. Nem is volt különösebb elvárás a 'Battára látogató különítménnyel szemben, csak a tisztes helytállás. Ez , ha nem is teljes egészében, de részben sikerült. Ez a rész az első félidő volt, amikor mezőnyfölényben játszottak ugyan a hazaiak, de csak két gólt tudtak szerezni. Igaz az elsőt már a 8. percben. Ekkor Károlyi Olivér lépett ki középen a védők között és 12 méterről a tehetetlen Pintér mellett szerezte meg 'battának a vezetést. 1-0. Egy perccel később hazai szöglet következett a jobb oldalról. A hosszú saroknál érkező Herczeg Simont védőink egyedül hagyták, de fejese a kapufán csattant. A 25. perc hozta a második gólt. Egy megpattanó labdát Móra Krisztián lőtt el 22 méterről, kapásból és a labda a jobb kapufa belső éléről hatalmas erővel vágódott a hálóba. 2-0. Ezután egy Pintér bravúrja következett. Herczeg Simon 20 méteres bombáját ütötte ki vetődő kapusunk. A félidő utolsó percében viszont előttünk adódott gólszerzési lehetőség. Taki jobboldali beadására Román Jani érkezett az ötösön, de fejéről kiöklözte a labdát Szabó Gábor. Erre a labdára Ilyés Attila érkezett, de Teve ezt a 10 méterről leadott lövést is védte.
A második játékrészben óriási lendülettel kezdett a 'battai csapat. Nagy mezőnyfölény után, az 54. percben Herczeg Simon nagy lendülettel indult a kapunk irányába. Három rátámadó játékost kicselezve tört kapura és lőtt laposan a hosszú sarokba. 3-0. Két perc mulva Károlyi Olivér beadását Kupi lőtte 16 méterről fölé. Ezután Mohácsi fejesét védte Pintér. 64. perc. Herczeg labdáját Sipos lőtte a vert helyzetben lévő Pintér mellett kapunkba Sipos. Belső védőink ismét alaposan lemaradtak a gyors hazai támadásról. 4-0. A 81. perc hozta meg a hazaiak utolsó gólját. Az abban a percben Móra helyett beállt Tóth Máté kapott labdát, amit ballal átvett és jobbal már be is lőtt. 5-0. Egy jó edzőnek cserélni is tudni kell! A hátra lévő pár percben a hazaiak már nem erőltették a támadást, így mi is levegőhöz jutottunk és Craciun révén egy fejessel, Takács révén pedig egy távoli szabadrúgással veszélyeztettük a hazai kaput.
Sajnos a mérkőzés képén nagyon meglátszott a két csapat bajnokságban elfoglalt helye. Látszott, hogy az első és utolsó helyezett játszik egymás ellen. A második félidőben nagyon szembetűnő volt a két csapat közötti erőnléti, fizikai különbség. Futógyorsaságban, dinamikában magasan vertek minket. A hazaiak az utolsó percekben is teljesen fittek voltak a mieinkhez képest. Persze a fizikai fáradtság által már a koncentráció is romlik. Lassabb lesz a gondolkodás és a reakció idő. Ez ezen a mérkőzésen is bebizonyosodott. A mérkőzés végén az öltözőben Kaszás Attila is erre hívta fel a játékosok figyelmét.
Attilának sikeres munkát kívánok, kívánunk!