ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2016/2017 > Őszi mérkőzések

Szigetszentmárton KSE - Tárnok BKSK 2-0 (0-0)
Szigetszentmárton, 2016-09-17 - szombat 16:00

Játékvezető: Szeleczky Gábor
Aszisztens: Zuigéber Attila, Tóth Szabina

Gól: Török János 66' 83'

Lapok: Appel Tamás 32' , Lengyel Péter 77' , Horváth István 79' , Bukri Sándor 80' , Kőrösi Mike 85'  ill. Veszeli Tibor 19' , Nagy Attila 88'

A forduló további eredményei: Kiskunlacháza SE - Dunafüred LC 4-1, FC Dabas III. - Sóskút SKE 4-2, Dunavarsányi TE II. - Bugyi SE II. 2-1, Dunaharaszti MTK II. - Délegyháza KSE 1-2, Szigetbecse SE - Érdi VSE II. 2-4

Szabadnapos: Diósdi TC II.

Szigetszentmárton KSE: Simó Norbert - Kőrösi Mike, Bakai Sándor (Török János 46'), Horváth István (Szabó Attila 90'), Kolumbán László - Kálló Ferenc (Kiss Soma 83'), Lengyel Péter (Gellei Krisztián 82'), Schreiner Máté (Laukota Krisztián 72'), Horváth Márk (Märtz Balázs 53') - Bukri Sándor, Appel Tamás (Pásztor László Balázs 46')

Tárnok BKSK: Szabó Zoltán 0 - Süle Soma 5 (Nagy Dániel 6 46'), Veszeli Tibor 6, Eskulics Dávid 6, Pusztai Csaba 5 (Nagy Attila 0 67') - Gombócz Vince 6, Kürti Viktor 5 (Bakó Gábor 5 46'), Váradi Gergő 6 (Ilyés Attila 0 63'), Fagyal Bertalan 6 - Sárai Ferenc 5 (Gyulay Gábor 5 46'), Tóth Tamás 6
Kispad: Pintér László

Először a hazaiak veszélyeztettek. Úgy indult a játék, hogy öt percig szinte egykapura folyt a játszottunk és ez a kapu a hazaiaké volt. Az 5. percben futott az első 'szentmártoni támadás. Elfutás után a bal szélről jött be a labda és az ötös környékén tartózkodó támadó  lőtt is, de lövését Szabó Zoli óriási bravúrral védte. Továbbra is komoly fölényben játszottunk és a 18. percben meg is szereztük (volna) a vezetést. Fagyal Berci 23 méterről óriási gólt lőtt. Erős, jól helyezett labdájával szemben a hazaiak kapusa tehetetlen volt. A félmagas labda a hálótartó vasról pattant vissza a mezőnybe. Mindenki leállt és várta a gólt jelző sípszót, de Szeleczky Gábor játékvezető (jól jegyezzük meg ezt a nevet, mert akkorát hibázott, aminél nagyobbat játékvezető még soha) intett, hogy folytatódjék a játék! Senki nem hitt a szemének, még a hazaiak sem. Mérkőzés után beszélgettem egy hazai játékossal, aki elmondta, hogy éppen fel akarta venni a labdát, hogy középkezdéshez vigye, amikor meglepve látta, hogy a játékvezető továbbot int. Hihetetlen és felháborító, hogy ilyen úgymond "játékvezetők" sípot vehetnek a szájukba. Ehhez még Tóth Szabina, az oldal aszisztense is - szó szerint - aszisztált és nem jelzett semmit. Természetes reakció volt, hogy erre a szarvashibára játékosaink elég hevesen reagáltak és ahogy ezen a szinten lenni szokott, a hibázó bíró még sárga lappal is büntetett. Sajnos Szeleczkynek és Tóthnak sem ez volt az utolsó nagy tévedése a mérkőzésen, de erreől majd később. Sajnos az amúgy is önbizalomhiányból talán éppen a kezdeti kilábalás szakaszában járó játékosainkat ez a "tévedés" nem érintette éppen jól. Továbbra is nagy fölényben játszottunk. Ellenfelünk szórványos támadásai semmi veszélyt nem jelentettek kapunkra, de a mi játékosaink is elbizonytalanodtak. Mezőnyben nagyon sokat dolgoztak, küzdöttek, hajtottak, de a támadásokat a kapujuk előtt betömörülő ellenfél ellen nem tudták gólhelyzetig vinni. Az esetek többségében legalább is nem. A 38. percben szerezhettünk volna a meg nem adott helyett egy újabbat (kettőből egyet csak megkaptunk volna), de Váradi baloldali beadását Tóth Tomi a 16-oson belül rosszul kezelte, így a kapus megkaparintotta a labdát. A félidő utolsó percében is adódott még gólszerzési lehetőségünk. Gombócz Vince nagyszerű ütemű mélységi indításánál Tóth partjelző lest látott. Nem is lenne ezzel baj, hiszen, hogy valóban az volt, vagy nem, csak centimétereken múlhatott. Most egy kicsit időben előre ugrok és elmesélem a második hazai gól történetét. A második félidőben ez az asziszens a hazaiak támadásánál ítélte meg a les tényét. A második gól előtti szituációban egy indításra kb. 3 méteres lesről engedte el a gólszerzőt Tóth Szabina. A hazaiaknál ekkora lest sem vett észre, amikor nálunk 3 cm.-est igen. De térjünk vissza a 63. perc eseményéhez, amikor is az első gólt kaptuk. Egy jobboldali hazai támadásnál némi cselezgetés után beadott a hazaiak támadója. A befelé félmagasan érkező labda szerencsétlen módon Nagy Dani hátán megpattanva jutott a hálónkba. A már említett lesről induló második gólon kívül a második játékrészben nem jutottak a hazaiak a kapunk közelébe sem. A 76. percben adódott még egy óriási lehetőségünk a szépítésre. Fagyal végzett el szabadrúgást a jobb oldalról. Labdája az ötös környékére szállt, ahol Ilyés Attila fejelhetett kapura, de a fejes fölé szállt. Mögötte ugrott fel a szabadrúgáshoz fent helyezkedő Eskulics Dávid, aki Raulnál is jobb helyzetben fogadhatta volna a labdát. Így sajnos hozzá az már nem juthatott el.

Nem mindennapi körülmények között szenvedtünk vereséget egy olyan mérkőzésen, amit gólokkal kellett volna megnyernünk. Ezt teszi a szerencse, vagy a mi szemszögünkből nézve inább szerencsétlenség, ezúttal játékvezetőkkel megspékelve! A tudósítás közben már hivatkoztam egy mérkőzés utáni beszélgetésre az ellenfél játékosával. Ezen beszélgetés alkalmával hangzott még el a következő két mondat. Én azt mondtam, hogy ezt a meccset szerencsésebb lett volna játékvezetők nélkül, csak a két csapatra bízva a játékvezetést, mint annak idején a grundon, lejátszani. A már említett játékos erre azt felelte, hogy valószínűleg igen, de akkor nekünk semmi esélyünk nem lett volna veletek szemben. Azt hiszem ez az őszine mondat mindent elmond a mérkőzésről.