Bajnokságok 2017/18 > FELNŐTT > Őszi mérkőzések

Szigetszentmárton KSE - Tárnok BKSK 0-4 (0-1)
Szigetszentmárton, 2017-09-23 - szombat 16:00

Játékvezető: Kacsó István
Aszisztens: Horváth Antal, Szeleczky Gábor

Gól: Viszokai János 5' 67', Csibrik György 78', Lingli Gábor 88'

Lapok: Horváth István 25' , Kálló Ferenc 38' , Mongyi Zoltán 79' , Horváth Márk 85' ill. Váradi Gergő 51' , Vida Péter 65' , Viszokai János Dániel 65'

A forduló további eredményei: Délegyháza KSE - Dunavarsányi TE II 6-4, Kiskunlacháza SE - Szigetcsép SC 4-2, Bugyi SE II. - Dunafüred-Százhalombatta 2-0, Érdi VSE II. - Szigethalom SC 1-5, Dunaharaszti MTK II. - Dömsödi USE 6-4, Sóskút SKE - Szigetbecse SE 9-0

Szigetszentmárton KSE: Simó Norbert - Biai Gergely (Czúni Dániel 75'), Szabó Attila (Géczi Attila 10', Laukota Krisztián 78'), Mongyi Zoltán, Bakai Sándor, Liszkay Gábor, Horváth István, Horváth Márk, Kőrösi Mike, Kálló Ferenc, Pásztor László Balázs

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Czeilinger Zsolt 7, Veszeli Tibor 8, Viszokai János Dániel 9, Pusztai Csaba 7 - Csibrik György 8, Bakó Gábor 7 (Mészáros Tamás 75' 0), Lingli Gábor 8, Tóth Tamás 6 (Hrabina Ádám 56' 7), Váradi Gergő 8 (Nagy István 60' 7) - Vida Péter 7
Kispad: Szabó Zoltán

Jól kezdődött és jó játékunknak köszönhetően jól is folytatódott a mérkőzés. Végre összekapta magát a csapat! Többet birtokoltuk a labdát és kapura is sokkal veszélyesebbek voltunk ellenfelünknél. Ügyes ritmusváltásokkal sokszor zavarba hoztuk a hazaiakat. Kombinatív játékunkkal sokszor szereztünk kellemetlen pillanatokat és számtalan gólszerzési lehetőséget alakítottunk ki. Sajnos néha a ziccert sem tudtuk értékesíteni. Persze a győzelmet sosem kell megmagyarázni és ráadásul ez a mai az eredmény alapján biztosnak is tűnik, pedig azért nem volt ez ennyire egyszerű. Szerencsére már a mérkőzés elején sikerült hálóba juttatni a labdát. Váradit buktatták a 16-os sarkánál. A szabadrúgást a sértett végezte el. Geri nagy erővel kapura rúgott labdája kiperdült Simó Norbert kezéből. A labdára ketten is érkeztek a mieink közül, Tóth Tomi és Viszokai Jani. Végül Viszokai talált 3 méterről a hálóba. 0-1. Az első félidőben a helyzeteink ellenére sem sikerült tovább növelni előnyünket, viszont az ellenfelünk szórványos támadásai azért elég veszélyesek voltak, bár jó védekezésünknek köszönhetően közvetlen gólveszélyt alig jelentettek. A kupameccs tapasztalataiból okulva a szélvészgyors hazai csatárt, Horváth Márkot szorosan őriztük, így ő sem jelentett annyi veszélyt, mint 3 héttel ezelőtt.

A második félidő nagy részében továbbra is mi irányítottuk a játékot és a 67. perc végre meghozta második gólunkat. Bakó Gábor szögletéből ismét Viszokai János volt eredményes. 0-2. Kitűnő védőmunkája mellett volt ereje a pontrúgásokhoz is felmenni és gólokat is szerezni. Nagyszerű teljesítmény! Ettől kezdve mondhattuk, hogy talán a nehezén már túl voltunk. Mi megnyugodhattunk egy kicsit, a hazaiak pedig egyre idegesebbek lettek. Talán ennek is volt köszönhető, hogy a már említett Horváth Márk öt perccel a vége előtt a kiállítás sorsára jutott egy durva belemenést követően. Közben azért arról se feledkezzünk meg, hogy a hajrában kétszer is eredményesek tudtunk lenni. A 78. percben Mészáros Tomi végezhetett el szabadrúgást a baloldalról, 22 méterről. A labdának nekifutott, de nem kapura lőtte, hanem középre gurította az érkező Csibrik Gyuri elé, aki kapásból, 18 méterről vágta a kapuba. 0-3. Már csak két perc volt hátra, amikor a végig jól játszó Pusztai Csaba adott mérnöki pontosságú indítást Lingli felé. Gábor a tőle megszokott óriási lendülettel hagyta faképnél védőjét és a kaputól 14 méterre laposan lőtt a hálóba. 0-4.

Végre nem csak helyzetekig jutottunk, hanem gólokat is szereztünk. Elmondható, hogy mindenki átlag feletti teljesítményt nyújtott és végre tűz is volt játékosainkba, játékunkba. Azt gondolom a szurkolók nevében is mondhatom, hogy hasonló folytatást várunk!