Bajnokságok 2017/18 > U19 > Őszi mérkőzések

Bolha FTSE Tárnok - Halásztelek FC 5-3 (5-2)
Tárnok KSK, 2017-10-07 - szombat 12:00

Játékvezető: Weil Levente
Aszisztens: Nagy Ádám

Gól: Csoma Bálint 2' 19', Takács Patrik 27' 44', Hrabina Ádám 42'  ill. Kronvalter Mihály 7' 35' 50'

Lapok: nem volt

A forduló további eredményei: Pereg SE - Dunavarsányi TE 7-1, Bugyi SE - Tököl VSE 2-0, Üllő SE - Törökbálint LASE 3-2, Ráckeve VAFC - Alsónémedi SE 11-0

Bolha FTSE Tárnok: Kürti István 8 - Csató Ferenc 6 (Győri-Sipos Ádám 67' 6), Mészáros Tamás 6, Demján Dániel 6, Demján Dénes 6 - Csoma Bálint 8, Kocsis Martin 6, Hrabina Ádám 7 - Takács Patrik 8, Szabó Patrik 6 (Bara Norbert 46' 6), Ruzsinszki Dávid 6
Edző: Stencinger Norbert

Halásztelek FC: Tóth Domonkos - Nyers Roland, Erdős Alex, Kelemen Péter Adrián, Lázár Máté, Kis Ádám, Rostás Roland Bálint (Rózsa Zoltán 77'), Kronvalter Mihály, Horváth László Márk, Bogdán Róbert (Bor Botond 70'), Révész Bence Béla

Edző: Zöld Péter

Jól indult a mérkőzés, hiszen a 2. percben egy tetszetős támadás végén megszereztük a vezetést. 1 percre rá növelhettük volna vezetésünket, de Szabó Patrik helyzete kimaradt. Ahogy lenni szokott a vendégek büntettek. Kronvalter hagyta faképnél védelmünket és úgy16-18 méterről lőtt a kapunkba, ami megzavarta védőinket. Ez a csapatrészünk egyébként is elég bizonytalan volt egész mérkőzés alatt. A villámgyors és robbanékony Kronvalter Mihállyal szemben egyszerűen nem találtuk az ellenszert. Először is a középpályánk sem volt elég hatékony. A támadásokat kevés mozgás híján nem tudták megfelelően megszűrni és emellett sokszor adták el a labdát feleslegesen, indokolatlanul. Ennek ellenére, növelni tudtuk előnyünket. Egyrészt azért, mert Csoma Bálint távoli lövései állandó veszélyt jelentettek Tóth kapujára és ahogy mi nem találtunk ellenszert Kronvalter ellen, szerencsére a Halásztelek védőinek is meggyűlt a baja a hasonló erényeket mutató Takács Patrikkal. Az első félidőt sikerült 5-2-re hoznunk.

A második játékrész ha lehet még nagyobb csatát hozott, mint az első. A két villámléptű csatár továbbra is sűrű veszélyeket rejtett a két kapura. Gólhelyzetek tekintetében is kiegyenlített lett a játék, de szerencse talán, hogy ennek ellenére már csak egyetlen gól született, amit a halásztelki játékos szerzett. Ez viszont azt jelentette, hogy a félidei háromból két gól előnyünk maradt a mérkőzés végére.

Nagy csatában ugyan, de végül megérdemelten tartottuk itthon mindhárom pontot. Szerencsére "egy fecske" a kitűnően játszó Kronvalter Mihály nem csinált nyarat ebben a napos, de hűvös, szeles őszben a vendégeknek!

Stencinger Norbert: Összességében magabiztos győzelmet arattunk, bár voltak nehézségeink a mérkőzés során. Mindenkinek gratulálok a győzelemhez.