ARHÍVUM > Bajnokságok > U-19 > 2015/2016 > Mérkőzések

Játékvezető: Berta Márton István
Haag Benedek
Ruzsinszki Dávid 91' ill. Somogyi Martin 30'
Lapok: Eskulics Dávid 78'

Tököl VSE - Alsónémedi SE 0-4, Halásztelek FC - Sóskút SKE 3-1, Kiskunlacháza SE - Ócsa SE 1-3 (törölve), Ráckeve VAFC - Fémalk-DDTE 6-1

Bolha FTSE: Kovács Ádám 0 (Ravasz Márk 54' 0) - Demján Dániel 5, Eskulics Dávid 6, Bója Máté 6, Németh Kristóf 5 - Miseta Roland 5 (Takács Patrik 54' 6), Czeilinger Zsolt 5, Szász Csaba 6 (Kocsis Martin 84' 0) - Ruzsinszki Dávid 6, Horváth Keve 5 (Kürti Viktor 46' 6), Pusztai Csaba 5
Kispad: Demján Dénes
Edző: Csizly Attila

Bugyi SE: Lengyel Zsolt - Kaszás Dániel, Tokics Máté, Talabér István (Kovács Dániel 56'), Somogyi Martin - Tóth Róbert, Tóth Dániel, Gazsó Tamás (Beke Dávid 88') - Somogyi Junior (Macsek Tamás 84'), Balázs Bence, Gazda Bonifác
Kispad: Nagy Martin, Farkas Dániel
Edző: Szőgyi Pál

Számítottunk rá, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen tudtuk, hogy nagyon jó képességű csapat látogat hozzánk. Ez igazolódott is a mérkőzés folyamán. Már indulásában látszott, hogy a vendégek megerősített védelemmel álltak ki ellenünk. Ennek is köszönhetően, azonnal mezőnyfölénybe kerültünk. Mezőnyfölényünk sajnos kimerült a labdabirtoklásban, hiszen az első félidőben komoly gólhelyzetig nem is jutottunk. Ellnfelünk viszont masszív védekezésből gyors kiugrásokkal próbált veszélyt teremteni kapunk előtt, de sok sikert ők sem értek el védelmünk ellen. Azután a 30. percben Somogyi Martin, mintegy 30 méterre kapunktól, lövésre vállalkozott. Jól eltalált labdája a kissé kint álló Kovács Ádám fölött vágódott a bal fölső sarokba. Ezzel a góllal majdhogy nem meg is nyerte Bugyi a mérkőzést.
A második félidőben fokozatosan fáradt ellenfelünk, mi viszont egyre nagyobb iramot diktálva kerültünk még jelentősebb mezőnyfölénybe. Gólt viszont nem sikerült szerezni a rendes játékidőben a nagyszerűen, szervezetten védekező vendégek ellen, pedig ekkor már meg volt rá többször is a lehetőségünk. Sajnos a végső passzokat rendszerint elrontottuk. Az utolsó 10-15 percben már szinte egyfolytában az ellenfél térfelén folyt a játék, de ez inkább nehezítette a dolgunkat, hiszen mindig volt egy védő, akiben elakadt a labda, akinek sikerült felszabadítani. A 90. percben a játékvezető 3 perc hosszabbítást mutatott. A következő percben az akarás mégis csak meghozta gyümölcsét. Egy szép támadás után a végig lendületesen játszó Ruzsinszki egy szép találattal egyenlített. Kezdés után is folyamatos támadásban maradtunk, de az idő már kevés volt a mérkőzés megfordításához. Maradt a nehezen kiharcolt döntetlen.

Csizly Attila: -
A mérkőzés mutatóit nézve, labdabirtoklás, passzok száma, gólhelyzetek, kapura lövések száma, toronymagasan mi voltunk az esélyesebbek, ezek ellenére a helyzetek kihasználásban az ellenfelünk magasan fölénk tudott nőni. Egyszer jutottak el a kapunkig, és azt is gólra tudták váltani. A gól után ellenfelünk kettős védőfalat húzott a saját kapuja elé, és jelezte felénk, hogy Ő mindent megtett, hogy a három pontot haza vigye, most már rajtunk a sor, hogy ezen változtassunk.  Folyamatosan ostromoltuk a Bugyi kapuját, és csak a hosszabbításban sikerült egy pontot itthon tartani. Sajnos támadásszervezésben követtünk el hibákat, és sokszor saját magunkat védekeztük ki az ellenfél tizenhatosa előtt. Azt vettem észre, hogy a mérkőzés különböző állapotaiban nehezen tudunk váltani. Amíg a védő harmadból és a középpályán, 3-4-5 játékos labdaérintésével történik a labda kihozatalunk, támadás építésünk, a támadó harmadban ezt le kellene redukálnunk egy-két játékosra, és akár egyéni megoldásokkal vagy kényszerítőkkel is a védelem mögé kellene tudnunk kerülni és gólt-gólokat szereznünk. A labda köröztetése és az ellenfél altatása után gyors ritmusváltással lehet a masszívan 11 emberrel védekező csapat ellen gólt szerezni. Aki követi edzői munkásságomat, az észrevehette, hogy van egy adott filozófiám magáról a játékról, és ezt szeretném mindig az adott csapatommal játszani/játszatni. A mai mérkőzés után úgy érzem, hogy az edzéseken túl nagy hangsúlyt fektetek magára  a labdabirtoklásra, a sok passzos labdakihozatalra, és kevesebb idő marad az egyéni megoldások, befejezések gyakorlására. Ha a következő hetekben ebben is tudunk javulni, bátran kimerem jelenteni, hogy az ilyen mérkőzéseket győztesen fogjuk lehozni.