Bajnokságok 2016/17 > U19. > Őszi mérkőzések

BFTSE Tárnok - Gödi SE 2-5 (1-3)
Tárnok KSK, 2016-10-30 - vasárnap, 10:00

Játékvezető: Szalma Balázs
Aszisztens: Kálmán Kinga
Gól: Tóth Tamás 4' 66' ill. Sebő András 22', Frech Attila 32' 49', Cseri Olivér Tibor 43' 88'
Lapok: Hrabina Ádám 64' , Tóth Tamás 66' , Kürti István 77' ill. Pintér Huba 55' , Merka Máté Balázs 66' , Junghaus Olivér 79'

A forduló további eredményei: Leányfalu SE - Pátyi SE 1-6, Sóskút SKE - Pilisvörösvári UFC, Perbál SC - Nagykovácsi-Solymár 1-2, ASR PILE-Szántó- Pilisszentiván SE 2-1, Budakalász MSE - Szigetgyöngye SE 4-0

Bolha FTSE Tárnok: Kürti István 4 - Faragó Norbert 5 (Horváth Keve 65' 5), Eskulics Dávid 5, Demján Dániel 5, Demján Dénes 5 (Csató Ferenc 83' 0) - Hrabina Ádám 5 (Bara Norbert 77' 0), Czeilinger Zsolt 5, Kürti Viktor 5, Mészáros Tamás 6 (Győri-Sipos Ádám 46' 0) - Ruzsinszki Dávid 5 (Csoma Bálint 46' 0), Tóth Tamás 6
Edző: Stencinger Norbert

Gödi SE: Illés Tamás - Pintér Huba, Gergely Marcell, Balázs Máté, Merka Máté Balázs - Junghaus Olivér, Libényi Bertalan Sándor, Cseri Olivér Tibor - Frech Attila, Sebő András, Urbán Bulcsú
Edző: Karlbauer Bálint

Felnőtt csapatunk szabadnapos volt a hétvégén, így Eskulics Dávid, Kürti Viktor és Tóth Tamás visszajátszhatott az ifi csapatba. Bizony szükség is volt rájuk, hiszen a bajnokság jelenlegi második helyezettje látogatott hozzánk. Az első negyedórában úgy tünt, hogy ennek meg is lesz az eredménye. Pazar kiugratás után Tóth Tomi lőtt magabiztosan Illés hálójába. Nagy nyomás alá helyeztük a vendégek kapuját és további két ziccer kihasználásával növelhettük volna már az első percekben legalább háromra góljaink számát. Nem sikerült! Ez meg is bosszulta magát. A félidő közepén, lehet mondani, hogy az első komoly gödi támadás után gólt találtak a vendégek. Síma vezetés helyett egálról folytathattuk a játékot. Továbbra is határozatlanok voltunk az ellenfél kapuja előtt. A jó helyzetekből is még jobbat akartunk csinálni, aminek a vége az lett, hogy nekünk minden kimaradt, ellenfelünk pedig 150%-alékkal használta ki a helyzeteit. Nem tévedés, hiszen két gólhelyzetből szereztek 3 gólt a félidő lefújásáig. Harmadik góljuk ugyanis nem helyzetből, hanem egy bődületes nagy távoli bombából született. Cseri 25-26 méterról lőtte ki nagy erővel a jobb felső sarkot.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Már az első percben két ziccert hibáztunk el, amire a kezdés után négy perccel ismét góllal válaszoltak a vendégek. Innen már szinte lehetetlen volt felállni, de játékosaink azért nem adták fel. Többszöri kimaradt helyzet után a 66. percben sikerült a szépítés. Tóth Tomi volt másodszor is eredményes. Továbbra is mezőnyfölényben voltunk és ez azután sem szünt meg, miután Kürti Istvánt kiállította a játékvezető. Egy a közzéppályánknál eladott labda után szabadon száguldott kapura a gödi támadó, amikor kapusunk kirohant és a 16-os vonala előtt faultolta. Vita sem lehetett, a piros lap jogos volt, de a szabadrúgásból nem lett gól. Magas árat fizettünk azért, hogy ezt az akciót gól nélkül megúsztuk! Még ember hátrányunk ellenére sem változott a játék képe. Továbbra is támadásban maradtunk, de továbbra is eredmény nélkül. A 88. percben viszont a vendégek még egyszer a kapunk elé keveredtek és ma egyszerűen nem tudtak hibázni! Ötödik helyzetükből megszerezték 5. góljukat! Összesen egyetlen lehetőségüket nem tudták gólra váltani, amikor a botcsinálta kapusunk (a kiállított Kürti helyett Bara Norbi állt a kapuba) óriási reflexszel védett egy közeli félmagas lövést. Nem rossz arány. Mondhatnám, hogy nem érdemeltünk vereséget, de nem mondom, hiszen a focit gólra játszák és úgy látszik gólszerzés ellen a mai napon játékosaink be voltak oltva. Csak, hogy durva példát is mondjak erre. Két tisztán kapura tartó közeli lövésünk is saját játékostársban akadt el. Az is igaz viszont, hogy amikor kellett, Illés is remekelt a vendégek kapujában.

Stencinger Norbert: -
Úgy gondolom, hogy nagyon jó mérkőzést játszott a két csapat. Még tíz emberrel is támadtunk csoportunk egyik bajnokesélyese ellen, de amíg ilyen rossz a helyzetkihasználással nehéz még pontot is szerezni.