Bajnokságok 2017/18 > FELNŐTT > Őszi mérkőzések

Játékvezető: Szeleczky Gábor
Aszisztens: Horváth Antal, Kacsó István

Gól: Berzéki Gábor 63' öngól ill. Tihanyi Zoltán 73'

Lapok: Csibrik György 29' , Vida Péter 59' , Veszeli Tibor 85' ill. Nika István Bence 28' , Molnár Ákos 39' , Berzéki Dániel 70' , Dubicz Norbert 86' , Tihanyi Zoltán 92'

A forduló további eredményei: Délegyháza KSE - Szigetszentmárton KSE 7-0, Dunafüred-Százhalombatta - Szigetbecse SE 1-1, Dunaharaszti MTK II. - Kiskunlacháza SE 2-1, Dunavarsányi TE II. - Érdi VSE II. 4-2, Dömsödi USE - Bugyi SE II. 4-2, Szigethalom SC - Szigetcsép SC 4-1

Tárnok BKSK: Pintér László 7 - Czeilinger Zsolt 6, Veszeli Tibor 7, Viszokai János 6, Pusztai Csaba 7 (Nagy István 77' 0) - Bakó Gábor 6 (Kürti Viktor 77' 0), Csibrik György 7, Lingli Gábor 6 (Sárai Ferenc 60' 6), Kapcsos Norbert 6 (Hrabina Ádám 59' 6), Váradi Gergő 7 - Vida Péter 7 (Ilyés Attila 80' 0)
Kispad: Szabó Zoltán, Tóth Tamás

Sóskút SKE: Zagyva Benedek - Rozner Roland (Drubics Balázs 78'), Berzéki Gábor, Nika István Bence, Dubicz Norbert (Kuzsel Dániel 89'), Kolonics Krisztián, Berzéki Dániel (Sófalvi Attila 83'), Péter Krisztián (Tóth Marcián 92'), Molnár Ákos (Csóli Milán 59'), Szántó Ferenc (Tihanyi Zoltán 59'), Lantos Bence

Edző: Jordáki Zoltán

Nagyon kellemes - ahogy mondani szokták - igazi fociidőben került sor az ősrangadóra. Az az első pillanatban is látszott, hogy mindkét csapat a hagyományoknak megfelelően, győzelemre játszik. Ezeken a mérkőzéseken nem szokott szerepet játszani, hogy Sóskúton, vagy Tárnokon zajlik a mérkőzés, győzni kell és kész. Ezt vallja mindig mindkét együttes. Nem volt ez most sem másképpen. Talán annyi előnyünk volt a hazai pályával kapcsolatban, hogy a sóskúti pálya lényegesen kisebb a mienknél és így mi szoktuk inkább meg ezt a méretet. A mérkőzés 2/3-ában mi többet futottunk, így az első félidőben jóval több helyzetet tudtunk kialakítani, de a befejezések nem sikerültek, többnyire kapu mellé durrantottunk. Sóskút ebben a játékrészben inkább a mezőnyben jeleskedett, nem a kapunk előtt. A rangadónak megfelelően voltak szikrázó összecsapások, kemény szerelések, de azt gondolom a durvaság határát egyik csapat sem lépte túl.

A második félidő eleje hasonlóképpen zajlot, mint az első játékrész. A mezőnyben azonos játékerőt képviselt a két csapat, viszont a 63. percben egy szabadrúgásunkat követő felszabadító fejesnél Berzéki Gábor olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy az védhetetlenül vágódott Zagyva hálójába. Ezt követően mi talán tudat alatt is kissé kiengedtünk és ezáltal a vendégek támadásai hatékonyabbak lettek. A 73. percben egy szabadrúgás meg is hozta az egyenlítést. A kipattanót Tihanyi vágta hálóba. Nem sok idő maradt hátra, de el kell ismerni, hogy a végére nagyon elfogyott az erőnk. Sóskút jobban bírta a hajrát és kétszer is sikerült megszökni a vendégek támadójának, de egyszer Pintér védett nagy bravúrral, másodszor pedig a lövés elkerülte a kapunkat. Ha valamelyik helyzet bemegy, bizony nem szólhatunk egy szót sem.

A játék és a gólhelyzetek alapján is mondható, hogy igazságos eredmény született a szomszédvár rangadón.