ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2015/2016 > Mérkőzések

Tárnok BKSK - Dunaharaszti MTK II. 2-0 (1-0)

Játékvezető: Görbe Péter
Csernai Csaba, Cserni Tamás
Tóth Tamás 22' 90'
Lapok: Szász Csaba 77' ill. Varsányi Ádám 86', Várfalvi László 87'

Felsőpakony KSE - Sóskút SKE 3-3, Ráckeve VAFC - Pereg SE 1-4, Fémalk-DDTE - FC Dabas II. 6-4, Dömsödi SE - UFC Gyömrő 3-1, Hernád SE - Százhalombattai LK 1-3, Alsónémedi SE - Taksony SE II. 6-2, Bugyi ASE - Gyál BKSE 1-1

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Süle Soma 6, Veszeli Tibor 7, Nagy Dániel 7, Csillik Gábor 6 - Csibrik György 7, Takács György 6 (Kürti Viktor 46' 6), Ilyés Attila 6 (Szász Csaba 76' 0) - Czeilinger Péter 6, Tóth Tamás 8, Gyulay Gábor 7
Kispad: Kaszás Attila, Németh Kristóf, Gonda Roland

Dunaharaszti MTK II.: Kristóf Attila - Marton Tamás, Várfalvi László, Váradi Patrik, Balogh Tamás (Varga Gábor 46') - Varsányi Zsolt (Kerezsi Márton 76'), Keszthelyi László, Erdélyi Rudolf - Kertész Gábor, Hegyes Zoltán (Varsányi Ádám 46'), Frankovics Attila
Kispad: Gatyel Norbert, Pálfi Ádám
Edző: Ughy Márk

Szurkolók, játékosok, szóval mindenki tisztában volt vele, hogy ezen a mérkőzésen csak egyetlen eredmény elfogadható, a győzelem. Búcsú lévén a faluban, a csapat igyekezett is ennek az elvárásnak megfelelni. Nagy lendülettel vetette bele magát mindenki a játékba. Persze csak miután már a középkezdést követően majdnem gólt kaptunk. Az ellenfél 7-ese, Kertész Gábor hagyta faképnél a teljes baloldali védelmünket és tisztán adhatott középre. Szerencsére az érkező játékos közelről mellé lőtt. Ezzel viszont a vendégek az egész első félidőre ellőtték a puskaporukat. Mi viszont határozott mezőnyfölénybe kerültünk és szép számmal akadt helyzetünk is. Először egy Ilyés, Gyulay , Csillik támadás után Csillik Gábor lőtt 16 méterről picivel kapu fölé. Kár, mert a kapus már verve volt. A 10 percben Czeilinger Peti iramodott meg a jobb szélről befelé a 16-os vonalával párhuzamosan. A 16-os sarkáról középre gurított az érkező Csibrik elé. Gyurec 20 méterről lőtt, de a gólba tartó labda egy védőn megpattant és kapu mellé ment. A 15. percben Gyulay 18 méteres bombáját tornázta ki a vendégek kapusa a jobb felső sarokból óriási bravúrral. A 22. perc végre meghozta vezetésünket. Nagyszerűen hoztuk fel a labdát középpályán. Ezután Gyulay kapott kiugratást a jobb szélen. Elhúzott védője mellet és középre adott. A beadásra Tóth Tomi érkezett. 7-8 méterre a gólvonaltól, mellel levette a labdát, majd egyből lőtt és lapos labdája a hálóig meg sem állt. 1-0. Mindenképpen rászolgáltunk a vezetésre. A 23. percben Keszthelyi közeli lövését hárította Pinyő. A félidőben még két lehetőségünk volt a gólszerzésre. A 40. percben Csibrik lapos lövését tolta ki a bal alsóból szögletre Kristóf Attila, majd Raul lőtt 16-ról, de lövése egy védőn megpattanva került kapu fölé.
Sajnos a 2. félidőben nem tudtuk megismételni az első félidőben nyújtott teljesítményünket. Az akarással nem volt baj, de valahogy kapkodóvá és ez által meglehetősen pontatlanná vált a játékunk. A vendégek ettől vérszemet kaptak és lassan át is vették a játékot. Többet és pontosabban támadtak és szinte a levegőben lógott az egyenlítés. Szerencsére a befejezések nem sikerültek, mert vagy ők rontottak, vagy Pintér Laci parádézott. Ha egyik sem, akkor a kapufa segített nekünk. Így érkeztünk el a mérkőzés utolsó percéhez, amikor Czeilinger Peti kapott labdát a felező vonal közelében. Óriási lendülettel iramodott meg az ellenfél kapuja felé. 3-4 rátámadó ellenfelet is faképnél hagyott, amikor már csak a kapus mellet - fölött - alatt kellett volna ellőnie a labdát. Meg is próbálta, de az egész mérkőzésen nagyszerűen védő Kristóf még ebbe a labdába is bele tudott érni, de pechje volt, mert az a Peti támadását kísérő Tóth Tamás elé ívelődött az ötös sarkánál. Tomi nem tétovázott, hanem azzal a lendülettel a kapuba fejelt. 2-0. Középkezdés után pár másodperccel le is fújta a mérkőzést Görbe Péter játékvezető.
Ellentétes félidőket láthattunk, ami végül is nem baj, hiszen amikor gyengébben ment a játék, akkor is mi tudtunk gólt szerezni. Emellett pedig az első játékrészben már eldönthettük volna a 3 pont sorsát. Így viszont kaptunk egy kis ünnepi izgalmat a második félidőben és talán azt is sikerült bebizonyítani saját magunknak, hogy az akarat igen is át tudja lendíteni a csapatot a holtponton. Ezzel a győzelemmel végre elkerültünk az utolsó helyről. Két helyet ugorva a 14. helyre léptünk. Bízzunk benne, hogy ez csak a kezdeti lépés volt a középmezőnyhöz való felzárkózásunkhoz.

Kaszás Attila: -
Az első félidőben egészen ötletes játékot nyújtottunk, ekkor azt éreztem, hogy több gólt is szerezhettünk volna. A második játékrészben aztán ellenfelünk változtatni tudott, ami miatt már nekünk is kevesebb lehetőségünk akadt, de így is megérdemelt győzelmet arattunk, és végre kapott gól nélkül hoztuk le az aktuális mérkőzésünket! Gratulálok a csapatnak!