Felkészülési mérkőzések - Bolha Focitanoda SE

ARHÍVUM > Hírek > 2016
2016/2017
Tárnok BKSK - Dunafüred LC 5-1 (2-0)
Tárnok, Berki pálya 2016.07.23. szombat 10h

Az elmúlt héten elkezdődtek az edzések és ma lejátszottuk az első felkészülési mérkőzésünket is. Ellenfelünk Dunafüred megye III.-as csapata volt. Meglehetősen fülledt időben, nem igazán nagy iramú mérkőzésen arattunk biztos győzelmet. A játékon látszott, hogy nem régen kezdődtek el az edzések. A mai mérkőzésről több játékosunk is hiányzott, akik nyaralásukat töltik. A mérkőzésen először lépett pályára a felnőtt csapatban a 16 éves Takács Patrik. A tőle megszokott dinamikus játékot nyújtva, jó teljesítménnyel, sikeresen mutatkozott be. Mindössze egyetlen cserével álltunk ki az alábbi összeállításban:
Pintér László - Takács Patrik, Veszeli Tibor, Eskulics Dávid, Pusztai Csaba - Szabó Zsolt, Erős Zsolt, Bakó Gábor - Sárai Ferenc, Kürti Viktor, Váradi Gergő
Csere: Nagy Dániel
Gólszerzőink: Szabó Zsolt, Váradi Gergő, Sárai Ferenc 2, Kürti Viktor

Törökbálinti TC - Tárnok BKSK 4-0 (3-0)
Törökbálint, 2016.07.30. szombat 10h.

Kaszás Attila: - Tudni kell a hazaiakról, hogy az emúlt szezonban estek ki a megye I.-ből és erősítve a tavalyi csapaton, céljuk az idei bajnokságban az azonnali visszajutás. Ennek tudatában elmondható, hogy nagyon hasznos meccset játszottunk ellenük. Az erős csapat ellen hibáink sokkal jobban kijöttek, mint az egy héttel ezelőtti mérkőzésen. Vereségünk ellenére a mérkőzésen voltak periódusok, amikor ugyan olyan színvonalon játszottunk, mint az ellenfelünk. Voltak helyzeteink, rúghattunk volna mi is gólokat. Játékban kifejezetten jó teljesítményt nyújtottunk. Az alábbi összeállításban léptünk pályára:
Szabó Zoltán - Nagy Dániel, Veszeli Tibor, Eskulics Dávid, Pusztai Csaba - Takács György, Süle Soma, Váradi Gergő, Kürti Viktor - Sárai Ferenc, Tóth Tamás
Csere: Ilyés Attila, Csibrik György, Kocsis Martin, Demján Dénes
Tárnok BKSK - MPF Ráckeresztúr (megye II.)  7-1 (5-0)
Tárnok Berki pálya, 2016.08.03. szerda 18h30.

Már az első félidőben nagy előnyre tettünk szert. Váradi Geri nyitotta meg góljaink sorát, majd ő is folytatta. Óriási mezőnyfölényben játszottunk az első félidőben és szinte tetszés szerint értük el góljainkat. A második félidő elején sikerült a vendégeknek szépíteni, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. Továbbra is mi irányítottuk a mérkőzést, de befejezéseink már közel sem voltak olyan hatékonyak, mint az első játékrészben, de ezt a játékrészt is sikerült megnyernünk 2-1 arányban. A 7-1-es győzelem ilyen arányban is megérdemelt volt a Fejér megyei II. osztályú csapat ellen. Jó védőmunkánk mellett ötletes támadójátékot produkáltunk és főleg az első félidőben a befejezésekre sem lehet panaszunk.
Csapatunk ezúttal az alábbi összeállításban lépett pályára:
Pintér László - Szentkúti Péter, Veszeli Tibor, Eskulics Dávid, Pusztai Csaba - Takács György, Fagyal Bertalan, Bakó Gábor - Sárai Ferenc, Ilyés Attila, Váradi Gergő
Csere: Szabó Zoltán, Erős Zsolt, Kocsis Martin, Demján Dénes, Szabó Zsolt
Gólszerzőink: Váradi Gergő 2, Ilyés Attila 2, Fagyal Bertalan, Pusztai Csaba, Erős Zsolt
Tárnok BKSK - Érdi VSE II. (megye III.)  4-1 (1-0)
Tárnok Berki pálya, 2016.08.06. szombat 10h.

Újabb felkészülési mérkőzésen adott számot felnőtt csapatunk a felkészültségi állapotáról. Ezúttal lényegesen keményebb ellenfél ellen kellett helytállnunk, mint szerdán. Ehhez képest egy jó iramú, kemény mérkőzés alakult ki, ami igazán szolgálta a bajnoki felkészülésünket. A mezőnyben kiegyenlített játék folyt, de gólt csak nekünk sikerült elérni. Négy helyzetünkből, egyet sikerülr értékesítenünk. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a kiegyenlített mezőnymunka mellett sem tudott ebben a játékrészben gólhelyzetig jutni ellenfelünk. A második félidőben is helyzet nélkül egyenlítettek a vendégek. 65. percben 16-os oldalvonalának közelében, egészen az alapnonalnál, ártatlan helyzetben szabálytalankodtunk, amire a játékvezető (Szimandl Gábor volt) 11-est ítélt. Ruzsinkó Zsolt végezte el a büntetőt és egyenlített. A hajrában sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést. Az utolsó 10 percben három látványos gólt is szereztünk.
A mérkőzés után Kaszás Attila megköszönte az ifiből behívott és jól helytállt játékosoknak a segítséget, hogy az éppen nyaralásukat töltő játékosok helyett beugrottak erre a mérkőzésre.
Szabó Zoltán - Nagy Dániel, Veszeli Tibor, Eskulics Dávid, Pusztai Csaba - Süle Soma, Ilyés Attila, Kocsis Martin - Sárai Ferenc, Tóth Tamás, Váradi Gergő
Csere: Kürti Viktor, Ruzsinszki Dávid, Demján Dániel, Demján Dénes, Czeilinger Zsolt
Gólszerzők: Sárai Ferenc 23', Tóth Tamás 81', Demján Dániel 88', Ruzsinszki Dávid 90' ill. Ruzsinkó Zsolt 65' 11-esből
Tárnok BKSK - Budaörsi SC U19.  4-1 (2-0)
Tárnok Berki pálya, 2016.08.12. péntek 18h30.

Jó edzőmeccset vívtunk a budaörsi fiatalok ellen, akik ötletesen és lendületesen játszottak. Az első játékrészben Kevés helyzet adódott a csapatok előtt, de mezőnyben azért szép megmozdulásokat láthattunk mindkét féltől, viszont két szép megmozdulás után mi szereztünk gólokat. A második félidő elején tudtak a vendégek szépíteni, amire a mérkőzés hajrájában kettővel tudtunk válaszolni. A mérkőzésen az egész csapat jó teljesítményt nyújtott, de nekem Kürti Viktor játéka tetszett legjobban. Óriási érdemei voltak a gólszerzésben, hiszen az első gólunknál Tóth Tominak gólpasszt adott, a következő hármat pedig maga lőtte. Mindhárom találatát a 16-oson kívülről szerezte és mindhárom góljánál látszott a tudatosság. Egyik sem volt bombagól, de midhármat oda rúgta, ahova kellett, ahol a kapus már nem érhette el. Egy mérkőzés van még hátra a bajnoki rajtig és elmondható, hogy biztatóan és eredményesen játszottunk az eddig lezajlott mérkőzéseken.
Pintér László - Takács Patrik, Nagy Dániel, Eskulics Dávid, Pusztai Csaba - Szabó Zsolt, Bakó Gábor, Váradi Gergő - Kürti Viktor - Tóth Tamás, Süle Soma
Csere: Szabó Zoltán, Takács György, Fagyal Bertalan, Erős Zsolt, Nagy Attila, Sárai Ferenc, Varga István
Gólszerzőink: Kürti Viktor 3, Tóth Tamás
Tárnok BKSK - Szigetszentmiklósi TK U19.  1-3 (0-1)
Tárnok KSK pálya, 2016.08.18. csütörtök 18h30.

Különösen az első félidőben enerváltan és nagyon pontatlanul játszottunk a lelkes és kimondottan jó teljesítményt nyújtó Szigetszentmiklósi fiatalok ellen. Egy belső védelmi hiba miatt a vezetést is megszerezték a vendégek ebben a játékrészben. 0-1. Helyzetig mi is eljutottunk, de értékesíteni nem tudtuk.
A második félidőben valamivel "összeszedettebben" játszottunk, de a félidő elején a 16-os vonaláról elvégzett szabadrúgásból ismét a hálónkban kötött ki a labda. 0-2. A félidő közepén sikerült a szépítés. Gyulay Gabi 18 méteres lövése pattant vissza a felső lécről. A visszapattanót Tóth Tomi szerezte meg és laposan, a kapus hóna alatt lőtt a vendégek kapujába. 1-2. A félidő hajrájában egy jó ütemű indítás után a kiugró csatár talált a kapunkba. 1-3.
Szabó Zoltán - Takács Patrik, Nagy Dániel, Eskulics Dávid, Pusztai Csaba - Bakó Gábor, Erős Zsolt, Gombócz Vince - Kürti Viktor - Tóth Tamás, Demján Dénes
Csere: Pintér László, Gyulay Gábor, Váradi Gergő, Kocsis Martin
Gólszerzőnk: Tóth Tamás