Törökbálinti TC (U17) - BFTSE Tárnok (U17) 5-3 (2-2)
Gólszerzőink: Petheő Axel, Csuka Zsolt, Kürti Viktor

Kezdő csapat: Kürti Viktor - Czeilinger Balázs, Viszokai János, Németh Kristóf, Miseta Roland - Kovács Gyula - Balogh Richárd, Szász Csaba, Csuka Zsolt, Bilik Krisztián - Petheő Axel
Csere:
Pintér László, Takács Dániel, Czeilinger Zsolt, Demján Dániel, Süle Soma
Csizly Attila

A mérkőzésről:
Kettős érzés van bennem a mérkőzés kapcsán. Maga a mérkőzés nagyon jó volt. Főleg az első játékrészben egyenlő erők küzdelmét láttam. A félidő első felében Petheő Axel szemfüles gólja és Csuka Zsolt jól eltalált távoli lövése 2-0-ás vezetésünket jelentette. A játékidő vége felé ezt az előnyünketegy szempillantás alatt elveszítettük, mert 3 percen belül két gólt is kaptunk. Mindkét gól előtt óriásit hibázott védelmünk. Tulajdonképpen a második játékrészben sem a játékunkkal volt a baj, hanem inkább a hozzáállásunkkal. Ami szembetűnt, hogy a labdáért folytatott egy az egyben párharcoknál, szine kivétel nélkül a törökbálintiak kerültek ki győztesen. A labdabiztonság és a gyors játék szintén ellenfelünk oldalára billentette a mérleget. Amiben viszont egyenlő ellenfelek voltunk az a gólhelyzetek kidolgozása volt. Az megint egy külön téma, ellenfelünk élt a lehetőségeivel, mi viszont szinte mindent kihagytunk a második 45 percben. Egyetlen ekkori gólunkat Kürti Viktor lőtte. Viktor a második félidőben átadta helyét a kapuban Pintérnek, ő pedig beállt támadónak. Gólját erről a posztról szerezte. Azzal kezdtem, hogy kettős érzések voltak bennem a mérkőzéssel, játékunkkal kapcsolatban. Igen, mert el kell ismerni, hogy sok ötletes, jó támadást vezettünk, sokszor pedig kezdő labdarúgóknak tűnve adtuk el a labdákat. Látványos, szép gólokat rúgtunk és óriási gólhelyzeteket puskáztunk el. Szerkezetileg (legalábbis én így láttam) betartottuk az öltözöben megbeszélteket, de verbálisan viszont nem segítettük egymást, sőt többnyire inkább "beszóltunk". Volt aki a párharcoknál is keményen odatette magát, voltak viszont, akik csak alibiztek ilyenkor.
A következő hétvégén már a bajnoki pontokért harcolunk és én abban reménykedem, hogy ott már tényleg mindenki harcolni is fog. Csak így érhetjük el céljainkat!

***************

Budaörsi SC (U15) - BFTSE Tárnok (U15) 1-3 (0-3)

2013-02-24. 11h Budaörs, műfű

Kezdő csapat: Habos Tamás - Baranyi Levente, Eskulics Dávid, Daka Dominik, Méreg Benjámin - Mészáros Tamás, Székely Bertalan, Sule Ármin - Kocsis Martin, Tóth Tamás, Horváth Martin
Csere: Fullmann Dominik, Demján Dénes, Hrabina Ádám, Somogyi Dominik, Ruzsinszki Dávid, Méreg Olivér, Molnár Sándor, Hegedűs István

A mérkőzésről: Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapatnak voltak formás támadásai, változatos volt a mezőnyjáték és élvezetes a mérkőzés. Amiben mi voltunk a jobbak, az a gólhelyzetek értékesítése volt. Tóth Tamás révén, már a mérkőzés elején "bemutatkoztunk", majd a játékrész közepe táján Tomi újabb góljával már két gólra növeltük előnyünket. A 35. percben Horváth Martin is csatlakozott Tóthhoz és 3 gólos vezetéssel vonulhattunk a szünetre.
A második játékrészben aztán jött a meglepetés. 6-7 perc játék után rá sem lehetett ismerni a csapatra. Valami katasztrófális utolsó fél órát produkáltunk. Enyhe kifejezés, hogy szinte nem jártunk az ellenfél térfelén. Az, hogy ezt a játékrészt 1 kapott góllal megúsztuk, csak a vak szerencsének és Habos Tomi nagyszerű védéseinek köszönhetjük. Két kapusunk volt ekkor, Fortuna - a szerencse istenasszonya - és Habos Tomi.
Talán nem kellene néhány játékosnak folyamatosan, különböző indokokra hivatkozva, kerülni az edzéseket és akkor jobb kondícióval az egész mérkőzésre futná az energiából. Aki fizikálisan nincs a toppon, az előbb-utóbb agyilag is kipukkad. Lassul a gondolkodás és ahogyan a mai második félidő is mutatta, szétesik a játék, úrrá lesz a kapkodás!
Legyen ez a mérkőzés tanulság arra, hogy csak kemény munkával lehet hosszú távon eredményesnek lenni!

Sóskút KSK (fn.) - BFTSE Tárnok (U-19)
4-0 (3-0)
2013-02-23. 16h Diósd, műfű

Kezdő csapat: Pintér László - Czeilinger Balázs, Nagy Dániel, Pusztai Csaba, Nagy István - Czeilinger Péter, Pluhár Bálint, Csibrik György, Nagy László - Lehotka Botond, Sárai Ferenc
Csere: Ravasz Márk, Csillik Gábor, Takács Dániel, Réti Tamás, Nagy Renátó, Völgyi Ádám, Bilik Krisztián, Csuka Zsolt
Edző: Szimandl Gábor

Szimandl Gábor a mérkőzésről: - Az az eredmény született, amilyen egy ilyen mérkőzésen születhet, amikor ifisták játszanak felnőttek ellen. A négy gól ellenére is jó és hasznos mérkőzés volt. Mi azt próbáltuk megvalósítani, hogy ellenfelünk támadásból ne tudjon gólt rúgni és ez igazából nem is sikerült nekik, mert gyakorlatilag három pontrúgásból sikerült három gólt elérniük.  Életkori sajátosság, hogy fejben, dinamikában és fizikalitásban fölénk kerekedtek és három fejesgóllal el is döntötték a mérkőzést. Összességében ránk nézve ezt nagyon jó eredménynek tartom. Sóskútról azt tudom mondani, hogy nagyon kultúráltan és fegyelmezetten futballozott és nagyon szimpatikus társaság volt. Nem látszott, hogy egy felnőtt játszik az ifjúsági labdarúgókkal, teljesen partnerként kezelték fiataljainkat. Azt gondolom, hogy mind a két fél profitált ebből a mérkőzésből. Ők a támadást, mi pedig a védekezést tudtuk csapatszinten gyakorolni.

Százhalombattai LK (NB.III.) - Tárnok Bolha KSK
4-0 (1-0)
2013-02-20. 17h Budatétény, műfű

Kezdő csapat: Kaszás Attila - Nahaj Gergely, Nagy Dániel, Kun Mihály, Nagy István - Pluhár Bálint, Gyulay Gábor, Fehér Roland - Ilyés Gergő, Kapcsos Norbert, Nagy László
Csere: Veszeli Tibor, Lehotka Botond, Czeilinger Péter, Pusztai Csaba

A mérkőzésről: Nagyszerű első félidőt produkált a két csapat. Pörgős nagyiramú játék folyt a pályán. Százhalombatta valamivel többet birtokolta a labdát, de kapunkat csak egyszer sikerült bevenniük. Ez a gól viszont nagyon hamar jött a mérkőzés elején, az 5. percben.
A második játékrészben már inkább kijött az egy osztálynyi különbség. Fizikálisan bírtuk a továbbra is nagy iramot ám fejben már nem. Egyre gyakrabban vesztettük el a labdát. Ellenfelünk egészpályás letámadást alkalmazott, így kevésbé tudtunk támadást építeni. Hamar elveszítettük a nehezen megszerzett labdákat, ráadásul az ebben a játékrészben kapott három gólból kettő leshelyzetből esett. Természetesen Batta ennek ellenére is megérdemelte a győzelmet, de azt gondolom, hogy első félidei játékunk mégis csak bíztató a közeledő bajnoki rajtra.

BFTSE Tárnok (U17) - Viadukt SE Biatorbágy (U17)
6-0 (1-0)
2013-02-17. 16h Diósd, műfű
Gólszerzőink: Miseta Roland 2, Csuka Zsolt, Bilik Krisztián, Kürti Viktor, Petheő Axel

Kezdő csapat: Pintér László - Németh Kristóf, Viszokai János, Kovács Gyula, Demján Dániel - Miseta Roland, Szász Csaba - Balogh Richárd, Bilik Krisztián, Csuka Zsolt - Kürti Viktor
Csere: Czeilinger Zsolt, Petheő Axel

A mérkőzésről: A sorozatos sárdagasztás után, ami az utóbbi időben edzéseinken jellemezte pályánk állapotát, végre kitűnő talajon játszhattunk a diósdi pálya műfüvén. Mivel az elmúlt hétvégén még ez a pálya sem volt alkalmas a játékra a hóesés miatt, akkor elmaradt edzőmérkőzésünk. A srácok mérkőzésre kiéhezetten léptek pályára és ez a mutatott játékon is meglátszott. Végre élvezték a mérkőzést, élvezték a kitűnő körülményeket. Rengeteg mozgással sikerült megakadályoznunk, hogy ellenfelünk kibontakozhasson. Az első félidőben még védelmük révén sikerült tartaniuk a szoros eredményt, de a második játékrészben mozgékony játékunkkal ezt a csapatrészüket is felőröltük. Ekkor már a jó mezőnyjáték mellett a befejezések is sikerültek és 5 góllal sikerült megterhelnünk ellenfelünk hálóját. Győzelmünk ilyen arányban is megérdemelt volt.

Diósdi TC (U3) - BFTSE Tárnok (U13)
4-2
2013-02-17. 14h Diósd, műfű
Gólszerzőink: Faragó Norbert, Csoma Bálint

Kezdő csapat: Kürti István - Faragó Norbert, Győri Sipos Ádám, Somogyi Dominik, Farkas Levente Csató Ferenc, Csoma Bálint, Bori Illés - Sárosi Dénes
Csere: Faragó Balázs, Tamás Márkó, Schwarz Ádám
Edző: Stencinger Norbert

Összességében nem volt rossz meccs, a játékon még látszott, hogy ez volt az első
edzőmeccsünk.

Diósdi TC (U15) - BFTSE Tárnok (U-15) 3-1 (1-1)

2013-02-17. 12h Diósd, műfű

Gólszerzőnk: Eskulics Dávid

Kezdő csapat: Habos Tamás - Daka Dominik, Eskulics Dávid, Egervári Zsombor, Méreg Benjámin - Hrabina Ádám, Székely Bertalan, Bara Norbert - Baranyi Levente, Kocsis Martin, Ruzsinszki Dávid
Csere:
Demján Dániel, Méreg Olivér, Molnár Sándor
Kaszás Attila

A hazaiak már a 3. percben vezetést szereztek, amit még az első félidőben Eskulics Dávid góljával kiegyenlítettünk. A második játékrészben is kiegyenlített volt a játék, de míg mi csak helyzetekig jutottunk, ellenfelünk két gólt is elért.

Diósdi TC (U19) - BFTSE Tárnok (U19) 3-2 (0-1)
2013-02-17. 10h Diósd, műfű

Gólszerzőink: Nagy László, Takács Dániel

Kezdő csapat: Ravasz Márk - Sárai Ferenc, Nagy Dániel, Völgyi Ádám, Pusztai Csaba - Czeilinger Balázs - Csillik Gábor, Czeilinger Péter, Kiss Tamás, Nagy László - Réti Tamás
Csere:
Németh Kristóf, Miseta Roland, Takács Dániel, Lehotka Botond

A mérkőzésről: Mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Sok rossz átadás és helyezkedési hibák jellemezték a  mérkőzést. A játék képe alapján tipikusan döntetlen szagú mérkőzés volt, amit az utolsó percben 11-essel nyertek a szerencsésebb hazaiak.

Tárnok Bolha KSK - Ráckeve VAFC (Pest m. II.o.) 1-0 (0-0)
2013-02-16. 12h Diósd, műfű
Gól: Kun Mihály

Kezdő csapat: Kaszás Attila - Nahaj Gergely, Veszeli Tibor, Eke Gábor, Nagy István - Pluhár Bálint, Gyulay Gábor, Csibrik György - Ilyés Gergő, Kun Mihály, Kapcsos Norbert
Cserék:
Családi Attila, Fehér Roland, Nagy László, Lehotka Botond
Kovács László

A mérkőzésről: Játékosaink kerek 1 hónapja kezdték el a téli alapozó felkészülést. A kemény munka meghozta "gyümölcsét"! Csapatunknak nincs olyan tagja, aki ne küzdene fájdalmas izomlázzal. Számomra örömteli "hír" volt, amikor a bemeleítő játékosok között üdvözölhettem Nahaj Gerit. A tárnoki szurkolók jól ismerhetik, hiszen két évvel ezelőtt még a KSK játékosa volt, most pedig Mogyoródról tér vissza csapatunkba.
A mérkőzés első harmadában még akadozott a játékunk. Sok egyéni hibával játszottunk, sok labdát eladtunk. Többnyire nem építettünk játékot, hanem elkapkodtuk a támadásokat. Mintha mindenki gólpasszt szeretett volna adni. Lehetetlen helyzetekben is indítani akartunk a biztosabb támadás építés helyett. Így azután nem is kerültünk gólhelyzetbe az első játékrészben. Az is igaz, hogy ugyan ez ellenfelünkről is elmondható. A félidő vége felé - valószínűleg addigra valamelyest "bejáródtak" az izmok - javulni kezdett játékunk. Hibák természetesen ekkor is akadtak, de már elképzelés is látszott a játékunkban. A második félidő nekem kimondottan tetszett. A csapatrészek jól mozogtak együtt, ezáltal jól zárták le az ellenfél támadó zónáját. Ráckeve sokszor csak ívelgetni tudta a labdát, amit védőink magabiztosan füleltek le. A felező környékén viszont sokszor szereztünk labdát és ezekből a labdaszerzésekből sok gyors, veszélyes támadást indítottunk. Ezekben a labdaszerzésekben Gyulay Gabi járt élen, aki a támadásokat is kitűnően szervezte, nagyon jól irányított. Nálam ma kiérdemelte a mezőny legjobbja címet.
Gólunk az 57. percben esett, amikor egy kitűnő, gyorspasszos középpályás játék után Pluhár Bálint ugratta ki Kun Misit középen, aki elhúzott a védő mellet és 12 méterről, magabiztosan gurította a labdát a rövid sarokba. Ez a gól győzelmet jelentett a mai mérkőzésen, ám az ennek ellenére is látszott, hogy nagyon hiányzik csapatunkból egy vérbeli befejező játékos, mint amilyen például Lukács Sanyi volt.
Összességében dícséret illeti a csapatot, hiszen egy jó ellenfél ellen sikerült eredményesen játszani.

FTC (U15 leány) - Bolha FTSE (U15) 4-3
013-02-03. 17h30 Diósd, műfű
Gólszerzőink: Tóth, Horváth, Süle

Kezdő csapat: Habos - Bara, Eskulits, Egervári, Méreg B. - Székely, Mészáros, Süle - Baranyi, Tóth, Horváth
Cserék:
Fullmann, Somogyi, Kocsis, Ruzsinszky, Hrabina

Tárnok Bolha KSK - Gyúró (Fejér m. II.o.)
0-1 (0-1)
2013-02-03. 14h Diósd, műfű

Kezdő csapat: Családi Attila - Csibrik György, Veszeli Tibor, Eke Gábor, Nagy István - Kun Mihály, Fehér Roland, Pluhár Bálint - Gyulay Gábor, Lehotka Botond, Kapcsos Norbert
Csere: Kaszás Attila, Pusztai Csaba, Csillik Gábor, Kiss Tamás, Réti Tamás

A mérkőzésről: Ellenfelünknél sok ismert arcot láthattunk. Olyan játékosokat, akik még nem is olyan régen Tárnok színeiben játszottak. Lukács Zsolt, Csuka Józsi, Csákány Csoki, Csákány Putyi, Szabó Zoli és Szabó Zsé, mind ismert név a tárnoki szurkolók előtt. Ők mind pályára léptek ellenünk. Nem beszélve, hogy a csapat edzője, öregfiúk csapatunk oszlopos tagja, Schrenck Rajmund.
A mai mérkőzésen nagyon enerváltan játszottunk. Sokszor le szoktam írni ilyenkor, hogy az alapozás időszakában ez természetes dolog. Heti öt kemény edzés és 1-2 edzőmérkőzés után az izmok nehezen engedelmeskednek. Így volt ez most is. A védekezést még csak megoldottuk, de az előre játékunk kimondottan gyatra volt. Összjátékunkba rengeteg hiba csúszott. Nem számoltam, de azt gondolom, hogy az eladott passzok és a pontatlan indítások számában valószínűleg rekord született. A gólt már az 5. percben megkaptuk. A játék maga kiegyenlített volt, de a néhány bíztató lehetőség mellett csak egyetlen komoly gólhelyzetünk akadt. Kun Misi mintaszerű mélységi indításával Csillik Gábor lépett ki. Lerázta védőjét, de a gyúrói kapus, Szabó Zoli védte Csillik lövését.
Pár perccel ez előtt a szituáció előtt Kun tört kapura, de a 16-oson belül "elesett". Úgy láttuk többen is, hogy elesésében az őt szerelni igyekvő védő is hathatósan közrejátszott, de a spori (Szimandl Gábor) sípja néma maradt.
Mérkőzés után a csapat, Kovács Lászlóval és Szimandl Gáborral, az öltözőben alaposan átbeszélték a mérkőzés tapasztalatait. Bízhatunk benne, hogy meg lesz később az eredménye!
Igy tudósított a mérkőzésről a gyúrói honlap:
Második felkészülési mérkőzésünket Diósdon műfüvön játszottuk. Az időjárás sem kedvezett a csapatoknak mivel erős szél, havazás és hideg tette kellemetlenné ezt a délutánt. A mérkőzés számunkra jól kezdődött mivel Gál Tibi az 5. percben 16 méterről okosan tekert a bal sarokba. Ezután már a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben.
Második játékrészben ötöt cseréltünk. Sikerült helyzeteket kialakítanunk ellenfelünk kapuja előtt, de valahogy mégsem született meg a második gól. Tárnoki játékosok egy tizenegyest kérhettek számon a játékvezetőn. A helyzetek alapján megérdemelt a győzelmünk.

Diósdi TC (NB.III.) - Tárnok Bolha KSK 3-0 (0-0)

2013-01-30. 18h Diósd, műfű

Kezdő csapat: Kaszás Attila - Csibrik György, Veszeli Tibor, Eke Gábor, Nagy István - Pluhár Bálint, Fehér Roland, Gyulay Gábor, Ilyés Gergő - Kun Mihály, Kapcsos Norbert
Csere: Családi Attila, Nagy Dániel, Lehotka Botond, Pusztai Csaba, Czeilinger Péter

Azt gondololom, hogy a mérkőzés nagyon jól szolgálta a felkészülésünket. Diósd nagyon jó erőkből álló csapat, akik jelenleg az NB.III. Duna csoportjában a 7. helyen állnak. Az osztálykülönbség ki is jött a két csapat között a mérkőzés folyamán. Mindkét félidőben a gyorsabban és dinamikusabban játszó ellenfél irányította a játékot. Az első félidő jelentős részét töltöttük saját térfelünkön. Védelmünk nagyon jól zárt és némileg szerencsénk is volt, hogy a hazaiak egyszer-kétszer csődöt mondtak a kapunk előtt. A folyamatos védekezés a második játékrész elejére némileg fel is emésztette erőnket. Nem fizikálisan fáradtunk el, hanem inkább "agyban". Mindjárt a félidő elején kaptunk egy potya ízü gólt, amit a játékrész közepéig még kettővel toldott meg ellenfelünk. Ami érdekesség, hogy több gólhelyzetet megúsztunk gól nélkül, kapott góljaink viszont óriási védelmi hibákból estek. Viszont bíztató volt, hogy a mérkőzés folyamán olykor szemre is tetszetős, jól felépített támadásokat is tudtunk vezetni és gólhelyzeteink is voltak. Sajnos a befejezés egyszer sem sikerült. A második játékrész, a hazaiak kérésére 50 percig tartott és elmondható, hogy kondicióval nagyon jól birták játékosaink ezt a nagyiramú extra terhelést adó mérkőzést.

Bolha FTSE Tárnok (U-17) - Dorog (U-17) 1-2 (1-0)
2013-01-27. 14h Diósd, műfű
Gólszerzőnk: Csuka Zsolt

Játékosaink: Pintér László, Kürti Viktor, Szász Csaba, Viszokai János, Balogh Richárd, Miseta Roland, Németh Márton, Németh Kristóf, Kovács Gyula, Csuka Zsolt, Méreg Benjámin, Tóth Tamás
Edző: Csizly Attila

A Dorog határozott és veszélyes támadó játéka felőrölte az erőinket. Félidei vezetésünk után a második játékrészre a koncentrációnk "elfogyott", ami sok rossz passzhoz vezetett. Ennek köszönhető, hogy a vendégek fordítani tudtak az eredményen.

Tárnok Bolha KSK (FELN.) - Bolha FTSE Tárnok (U-19) 3-0 (2-0)
2013-01-27. 12h Diósd, műfű

Gól: Csibrik György, Ilyés Gergő, Kapcsos Norbert

FELNŐTT: Családi Attila - Csibrik György, Veszeli Tibor, Eke Gábor, Nagy István - Kun Mihály, Gyulay Gábor, Pluhár Bálint, Ilyés Gergő - Lehotka Botond, Kapcsos Norbert
Csere:
Szabó Zsolt

IFI:
Kaszás Attila - Édes Bence, Nagy Dániel, Völgyi Ádám, Sárai Ferenc - Kiss Tamás, Czeilinger Péter, Nagy László - Csillik Gábor - Takács Dániel, Réti Tamás
Csere:
Pusztai Csaba

A hagyománynak megfelelően, idén is egymás ellen kezte edzőmérkőzéseit a két csapat. Nagyon jó iram jellemezte végig a találkozót. Az ifisták, ha nem is irányították a játékot, de semiképpen sem vallottak szégyent a mezőnyfölényben játszó felnőttek ellen. Lelkes játékukat mindenképpen dícséret illeti!

Bolha FTSE Tárnok (U-15) - Érdi VSE (U-15) 0-0
2013-01-27. 10h Diósd, műfű

Játékosaink: Habos Tamás, Fullmann Dominik, Daka Dominik, Egervári Zsombor, Bara Norbert, Hrabina Ádám, Mészáros Tamás, Süle Ármin, Baranyi Levente, Székely Bertalan, Horváth Martin, Ruzsinszki Dávid, Kocsis Martin, Méreg Olivér

Érd jellemzően mezőnyfölényben játszott, ám ez nem akadályozott meg bennünket a "pontszerzésben". A mai napon támadó játékunk egy picit halványabb volt, de ennek ellenére is nem egy gólszerzési lehetőségünk akadt, ám a mérkőzésen inkább a védelmünk dominált. Érd képtelen volt bevenni kapunkat, amihez Habos Tomi pazar védései is kellettek. Az első félidőben még 11-est is hárított.